eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Liverpool zůstane na Anfield Road, ale stadion rozšíří

📁 Aktuálně, TOP Články, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔15.10.2012
Liverpool zůstane na Anfield Road, ale stadion rozšíří

Americká firma Fenway Sports Group, která vlastní anglický klub FC Liverpool, oznámila plány na rekonstrukci slavného stadionu Anfield Road. Ten bude rozšířen až na 60 000 míst, kvůli tomu bude zbourána řada domů v okolí.

                                                   Foto: www.PremierLeague.sk

Velké plány na postavení nového stadionu Stanley Park, který by vyšel na 400 milionů liber, rozdělily fanoušky a současný generální ředitel Liverpoolu Ian Ayre připustil, že tuto možnost vedení klubu odmítlo. Slavní „Reds“ tedy zůstanou na Anfieldu, který stojí už od roku 1884. Prvních osm let zde hrál konkurenční Everton, až poté se na stadionu zabydlel Liverpool. Současná kapacita stánku je 45 276 míst, po přestavbě za 150 milionů liber by se na stadion mělo vejít až 60 000 lidí.

„Je to místo, na které mají fanoušci velké vzpomínky. Tady klub zaznamenal největší úspěchy, takže to byl logický krok a správné řešení. A také jsme museli myslet ekonomicky. Naši největší soupeři z Premier League jako Manchester United či Arsenal mají díky větším stadionům také větší příjmy,“ vypočítával důvody rozhodnutí vedení klubu Ayre. Ovšem i rozšíření Anfield Road s sebou přinese problémy a náklady. Velké množství domů za hlavní tribunou bude zbouráno a místní obyvatelé dostanou jiné bydlení. Rekonstrukce by měla být hotova do pěti let.

-Toba-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace