eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Limonádový býk dráždí celé Německo. Lipsko i tak válí

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Fanoušci, HATTRICK Téma, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔20.3.2017

hattrick_duben2017_nahled

UPOUTÁVKA – Je to nejdrzejší nováček Bundesligy za poslední léta. „Dovolil“ si na podzim na chvíli sesadit z prvního místa tabulky mistrovský Bayern. Jenže místo obdivu sklízí všude posměch, opovržení a nenávist. Tohle je RB Lipsko, saská štika německého fotbalového rybníka. Jdou proti němu všichni!

O „případu“ Lipsko si můžete přečíst v novém vydání magazínu Hattrick, který je od čtvrtka v prodeji. Kde se vzala téměř celonárodní nenávist proti klubu, který „dráždí“ i tím, že je v tabulce výše, než osvědčené a stabilizované značky jako Leverkusen, Schalke či Dortmund?

Příčin je víc. Jde o stáří (resp. mládí) lipského klubu. Víte, kdy byl založen? Jde i o název, písmena RB evokují světoznámou firmu na výrobu „limonád“ neboli energetických nápojů. Ale RB „oficiálně“ znamená Rasen ball neboli travní míčové hry. Jde i o vlastnictví klubu, tak úplně nepatří z nadpoloviční většiny fanouškům, jako ukládají německé regule.

Přesto RB Lipsko sportovně jede a usiluje, když už ne o titul, tak o účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Majitel Mateschitz s ním má velké plány… Nepředbíhejme, celou lipskou story najdete v novém čísle magazínu Hattrick.

hattrick_duben2017_titulnistrana

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace