eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Liga národů, to je socialismus s fotbalovou tváří. UEFA jen vysává

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔19.10.2017

Liga národů, to je socialismus s fotbalovou tváří.

MEZI ŠESTNÁCTKAMI JANA HRABÁLKA – Sedněte si s kamarády na pivo, vezměte tablety a začněte dohromady spekulovat, co je to vlastně Liga národů, jak se bude hrát, kdy se bude hrát a hlavně: co z toho bude daná země mít. Jednak sportovně, jednak ekonomicky.

Odpověď zejména na první část otázky, tedy sportovní přínos je velice diskutabilní. V první řadě zmizí národní koeficienty a Liga národů bude směrodatná pro nasazování při losování evropských šampionátů, což se dá přeložit tak, že nikdo se nemůže být ničím jistý. Budiž, týmy budou stát na stejné startovní čáře, ale Lucembursko stejně Němce ani Francouze nepředežene, takže toto rozhodnutí lze svým způsobem akceptovat.

Jinak se ale UEFA chová podobně jako celá Evropská unie. Nabízí směšný milion euro za účast v základní skupině Ligy národů, ale pak už jen diktuje, diktuje a diktuje. Nabízí svým členům jakýsi socialismus s fotbalovou tváří.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace