eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Liga národů je skvělá soutěž, jejímu vynálezci patří řád. Je dobře, že se Češi díky Šilhavému udrželi v „béčku“

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory 🕔20.11.2018

Češi porazili své sousedy i podruhé a v Lize národů uhájili druhé místo.

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKYO zásluhách trenéra českého národního týmu Jaroslava Šilhavého na vzedmutí tuzemského fotbalu a jeho udržení v divizi B Ligy národů ve světle pondělní vydřené výhry nad Slovenskem v pražském Edenu (1:0) už bylo napsáno hodně. Stručně lze konstatovat, že je dobře, že vedení FAČR místo Karla Jarolíma nominovalo zachránce Šilhavého, a že je špatně, že to udělalo až v září po debaklu 1:5 v Rusku a domácí porážce 1:2 s Ukrajinou. Kdyby k tomu došlo už po neúspěšné kvalifikaci MS 2018 nebo po ostudné červnové prohře 0:4 s Austrálií, možná bychom se dnes radovali z českého postupu mezi elitní dvanáctku Ligy národů a nahradili tam třeba Německo nebo Chorvatsko.

Na druhou stranu, buďme rádi za ten ruský výbuch, být to v září v Rostově na Donu třeba jen 1:2, možná bychom nyní hořekovali nad pádem do „céčka“ jako Slováci. Ano, stačilo dát týmu a jeho hře řád a stálou kostru, vytvořit v něm pozitivní atmosféru, vrátit do mužstva některé „zapomenuté“ reprezentanty typu Čelůstky, Pavelky či Vydry, zvolit vhodného kapitána Dočkala a opřít se „rozdílové“ opory, tedy brankáře Vaclíka čí útočníka Schicka.

Český tým dnes nepatří k nejlepším evropským celkům, ale zařadil se do slušného „lepšího“ středu divize B Ligy národů mezi 13. až 24. nejlepším mužstvem starého kontinentu. To znamená do společnosti čtyřiadvacítky vyvolených, kteří by měli teoreticky postoupit na ME 2020.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace