eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Lewandowski válí za mužský i ženský tým Bayernu! Co mají tihle dva společného?

📁 Aktuálně, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔26.2.2016

robert_a_gina_lewandowski_spolecnefoto_youtube_comGina a Robert Lewandowski pózují se svými dresy.

bayernmnichov_logo85x85ZAJÍMAVOST – S odpovědí na otázku v nadpise článku vás nebude dlouho napínat. Pravdou je, že tihle dva nemají společného vůbec nic! Polského snajpra Roberta Lewandowského zná celý fotbalový svět, zato hráčku v ženském týmu bavorského celku téměř nikdo…

Robert Lewandowski zamířil v roce 2014 z Borussie Dortmund do konkurenčního Bayernu Mnichov a od té doby jeho forma jen a jen roste! Nejen, že se stal s 13 góly nejlepším střelcem kvalifikace na EURO 2016, ale dokonce přepisoval i historické tabulky!

V aktuální sezoně Lewa vede střeleckou tabulku německé Bundesligy s 22 brankami, na druhého Aubameyanga z Dortmundu má jednogólový náskok. S Bayernem si v poklidu kráčí pro další ligový titul, Mnichov stále bojuje i v milionářské Champions League.

Kdo je to Gina Lewandowski?

Jak už bylo řečeno (nebo přesněji napsáno) v předchozích řádcích, tihle dva spolu nemají kromě příjmení a klubové příslušnosti společného nic. Gina Loren Lewandowski, jak zní její celé jméno, se narodila 13. dubna 1985 v Pennsylvanii ve Spojených státech amerických. A právě tady také s fotbalem začínala.

Ve svých 18 letech působila ve vysokoškolském týmu Lehigh University, v tamní Patriot League získala ocenění Rookie of the Year (2003) i Offensive Player of the Year (2004 a 2005). Gina Lewandowski v roce 2004 s 8 góly a 16 body vévodila tabulkám!

Později hrála v USA ještě za týmy Northampton Laurels (2006) a Charlotte Lady Eagles (2007), poté přišel zájem z Německa. O Ginu usilovaly u našich západních sousedů hned dva kluby, nakonec odešla do 1. FFC Frankfurt.

Titul z biologie i reprezentace!

Ve Frankfurtu odehrála během období 2007 – 2012 přes osmdesát zápasů, mezitím se chvíli ještě objevila zpět v USA, kde hrála za klub Western New York Flash. Už téměř čtyři roky hájí barvy Bayernu Mnichov, s nimž vyhrála loni titul v ženské Bundeslize. Ten získala i předtím ve Frankfurtu, nechyběl ani UEFA Cup a německý pohár.

Dnes již třicetiletá Gina Lewandowski v Německu získala titul v oboru biologie, a sice na univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho ve Frankfurtu.

Už v roce 2012 získala reprezentační pozvánku, do zápasu proti Číně ale Gina nezasáhla. První start si tak na své konto připsala loni, kdy odehrála poslední čtvrthodinu v přátelském utkání proti Brazílii.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: youtube.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace