eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

LEVÝ DO PLZNĚ? Jsem rebel, který couvl jen před vlky v Albánii, řekl

📁 Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Homepage, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔8.8.2014

levystanislav_fcviktoria.cz

Stanislav Levý. Začalo se o něm v poslední době (opět po neúspěchu Záapdočechů v předkole Evropské ligy) mluvit jako o jednom z nejvážnějších kandidátů na místo hlavní trenéra Viktorie Plzeň. Pamětníci nejlepších let pražských Bohemians (dnes Bohemians 1905) si ho pamatují velmi dobře.

Zelenobílý dres oblékal devět sezon, vybojoval v něm mistrovský titul v roce 1983 (jediný, který „klokani“ ve své historii získali), pravidelně hrál evropské poháry. Zahrál si i v československé reprezentaci. Ze Stanislava Levého se stal trenér a také pro magazín HATTRICK trpělivě a svědomitě odkomentoval celý světový šampionát v Brazílii.

Nyní se šestapadesátiletý Levý obezřetně rozhlíží, kam zase půjde se svou trenérskou kůží na trh. Naposledy skončil letos v únoru v polském Śląsku Wrocław. Prakticky všude byl úspěšný, ale funkcionáři to s ním neměli nikdy příliš jednoduché. To přetrvává. Nevezme každou nabídku.

Jak si vlastně vybíráte angažmá?

„Prostě to musí mít hlavu a patu. Chci trénovat takové kluby, kde je určitý koncept, plán, perspektiva, snaha posunout všechno výš. Nikoliv záměr jen přežít sezónu, udržet se v soutěži a pak se uvidí. Už jsem při výběru mužstva nějaké chyby udělal, i když to třeba nebyla vždycky mýlka z mé strany. Nechci je opakovat. Musí to do sebe všechno nějak zapadnout. Funkcionáři mě berou tak trochu za rebela. Když mám být za něco zodpovědný, tak musím mít kompetence a obvykle si nenechám do ničeho mluvit.“

CELÉ INTERVIEW SI PŘEČTĚTE V NOVÉM SRPNOVÉM ČÍSLE (8) MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 7. SRPNA 2014!

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace