eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Leicester City útočí na titul? Není to jen Vardy, Mahrez… ale také Japonec Okazaki!

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔3.12.2015

shinjiokazaki_pozujesdresemleicesteru_lcfc_comOkazaki se v létě stěhoval do Leicesteru City!

Zatímco obhájce anglického titulu Chelsea se nachází momentálně až u spodu tabulky, Leicester City konkuruje v Premier League těm nejlepším! Přitom odborníci měli před sezonou jasno – Lišky budou bojovat o holé udržení, mnozí předpovídali jasný sestup. Mýlili se! Leicester patří mezi největší překvapení nejen v Anglii, ale i v celé Evropě!

leicestercity_logo85x85O Leicesteru City bylo v posledních dnech a týdnech napsáno nespočet článků. Většina z nich vyzdvihuje (a právem) nejlepšího střelce soutěže Jamieho Vardyho společně s jeho poutavým příběhem, některé opěvují také alžírského fotbalistu Riyada Mahreze. Ovšem zapomínat nesmíme ani další hráče.

Za zmínku nepochybně stojí mimo jiné také japonský útočník Shinji Okazaki! Na současném úspěchu má duo Jamie Vardy – Riyad Mahrez lví podíl, zapomínat by se ale nemělo právě ani na Okazakiho. Ten přišel do Leicesteru City teprve až letos v létě, předtím dlouhé roky válel v německé Bundeslize…

První profesionální kontrakt

Dnes už devětadvacetiletý Shinji Okazaki se fotbalovému řemeslu učil během studia na Takigawa Daini High School, kterou úspěšně ukončil roku 2004. O další rok později podepsal první profesionální smlouvu, a sice s klubem Shimizu S-Pulse. V prosinci roku 2005 si odbyl debut v nejvyšší japonské soutěži, o necelé dva roky později se také poprvé střelecky prosadil. V té době mu bylo jednadvacet let.

V týmu Shimizu S-Pulse strávil nakonec dlouhých pět let, během kterých odehrál 121 soutěžních zápasů a nasázel 42 branek. Okazakiho talentu si všimli až v Německu, kam v zimě roku 2011 také zamířil. Ve Stuttgartu podepsal smlouvu na tři a půl roku a před sebou měl první starty ve slavné Bundeslize!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace