eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Leicester a titul? Teď už se tomu věřit dá

📁 Blogy, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔10.3.2016

vardyjamie_hra_uefa.comDotáhnou to nakonec do vítězného konce?

BLOG – Premier League míří do finiše, přičemž se schyluje k naprosté senzaci. Titul si dost možná neodnese nikdo ze slavných klubů, ale Leicester. Zní to jako pohádka – klub, který bojoval loni o záchranu, vede po 29 kolech tabulku o 5 bodů, zvládl těžké zápasy a nějaký výpadek formy jako by u něj neexistoval. Sen? Je načase mu začít věřit…

Kdyby mi před začátkem letošní Premier League někdo řekl, že v závěru soutěže bude o titul bojovat Leicester, ano, ten klub, který v minulé sezoně skončil 14. s 6bodovým náskokem na sestupové pásmo, zapochyboval bych o jeho fotbalových znalostech.

Jistě, je pravidlem, že nějaký klub se v anglické lize v každé sezoně utrhne a otevře fotbalové veřejnosti pusu dokořán, jenže dříve nebo později se forma vytratí a přijde vystřízlivění. Jestli si vzpomenete, loni něco podobného potkalo Southampton, který nakonec skončil 7.

I já jsem čekal, že i letos nějaký klub zamotá těm velkým hlavu. Před sezonou jsem na fotbal.hattrick napsal článek, kde jsem zmapoval týmy, které by to mohly být. Tipoval jsem Stoke City, Crystal Palace, West Ham a West Brom. Na Leicester jsem si ani nevzpomněl.

koemanronald_isifaafpLoni překvapil Anglii Ronald Koeman se Southamptonem.

A přesto je to právě on, kdo v čele s Vardym a Mahrezem válcuje jednoho soupeře za druhým. A to neustále. Výpadek formy jej prakticky nezastihl a s přehledem zvládl náročný vánoční program, kdy se v Premier League láme chleba a ukazuje se, kdo na to má a kdo ne.

V tomto období Leicester získal ve dvojzápase s Manchesterem City 4 body, vyklepl Liverpool, předtím získal skalp Chelsea nebo největšího konkurenta Tottenhamu… I největší pesimista tedy musí uznat, že je to slušný základ na pořádný úspěch.

hracimanchestercity_dekovacka isifaafpI Manchester City si na Leicesteru vylámal zuby.

Vyhráno samozřejmě ještě není. Leicester teď pocítí závěrečný tlak, ale pomalu začínám věřit, že ho zvládne. Zejména proto, že je na tom skvěle po psychické stránce.

Nemůžu si pomoct, ale v Leicesteru vidím paralelu s Viktorií Plzeň, když jí přebíral Pavel Vrba. Ten kromě toho, že zavedl novou taktiku, nezapomněl téměř zkrachovalým hvězdám typu Horvátha, Limberského nebo Koláře, kteří byli zdrchaní po neúspěchu ve Spartě, vysvětlit, že jsou stále skvělými fotbalisty a vlít jim tak do žil sebevědomí. Stejně jako Ranieri Vardymu, Schmeichelovi, Huthovi, Mahrezovi a dalším.

Ti si i díky tomu jsou vědomi i té neskutečné výhody oproti Arsenalu, Tottenhamu nebo manchesterským klubům. Ať totiž dopadnou jakkoliv, první, druzí, třetí, nebo čtvrtí, pořád to bude úspěch, takže o další skalpy mohou bojovat v naprosté pohodě. A já věřím, že na vrchol se nakonec dostanou.

-Petr Bobek-

(zdroje fotek: uefa.com, isifa.com/afp)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

SPECIÁL K MS PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace