eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Lavi, proč jsi nebyl v San Marinu? Kudy vede cesta do Ruska?

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Kvalifikace MS 2018, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔13.4.2017

hattrick_kveten2017_nahled

fifaworldcup2018_logo100UPOUTÁVKA – Pochybuji, že by v „Nejvznešenější republice San Marino“, jak zní oficiální název státečku uvnitř Itálie, znali tak vznešený český miniseriál z fotbalového prostředí jako je Vyšehrad. Juliuse Lavického by klidně mohli povolat mezi amatérské fotbalisty, prodejce keramiky, barmany či bankéře, kteří si po šichtě jdou zakopat kvaldu o mistrovství světa. I bez „Laviho“ v cizích službách tam ale Jarolímův tým vyhrál hladce 6:0. Cení se fakt, jak si tým poradil s houževnatým soupeřem a zřejmě ještě více to, že se rodí nová reprezentace, postavená na nové krvi. Otázka ale zní: stihne mužstvo po velmi vlažném podzimu ještě nakopnout svůj motor tak, aby zaburácel na MS v Rusku? Nebo skončí v baráži či před jejími branami? O tom byla debata Bez obalu v magazínu HATTRICK.

Pavel Procházka: Mohou se Češi dostat na MS 2018 do Ruska?

Jan Hrabálek: Češi do Ruska? No… Ale jo. Mohou být druzí ve skupině. Na sanmarinském vítězství je nejcennější to, že se začíná vytvářet nový nároďák s výraznou mladou krví. Zapomeňme na Limberské, Michaly Kadlece, Petržely a další. Formuje se nová sestava, Jankto, Zmrhal, Sýkora, Schick, Brabec. S nimi „starousedlíci“ Darida, Dočkal, Gebre, Kadeřábek, Vaclík. Spojují se tak dva cíle dohromady, jednak obroda české reprezentace a jednak i udržení nadějí na postup. Podstatné je, že reprezentace zase získává „body“ u veřejnosti, lidé jí po EURO ve Francii a nemastném podzimním rozjezdu zase začínají brát za svou a věřit jí. Zda to bude stačit pro start v Rusku? Třeba ne, ale našlápnuto k lepším časům máme. To je hlavní.

Tomáš Benda: No, mohou postoupit. Když půjde vše podle plánu, tedy že Němci všechny porazí a Češi všechny své zbylé zápasy (kromě Německa) zvládnou, tak jim nic nebrání. Ty zbytečné remízy z úvodu kvalifikace samozřejmě mrzí a Irové mohou být doma nepříjemní, ale nevidím žádný objektivní důvod, proč bychom do baráže neměli postoupit. Já věřím.

Pavel Procházka: K jistotě postupu do baráže, kam jde osm z devíti celků na druhých příčkách, by bylo nejlepší 10. června vyhrát v Norsku, 4. září zvítězit v Severním Irsku a 5. října získat tři body v Ázerbájdžánu. Samozřejmě si pak doma v závěru 8. října poradit se San Marinem. Pokud jde o domácí utkání s mistry světa Němci (1. září) – bylo by výborné uhrát v něm lepší výsledek než Severní Irové (ti Němce hostí až 5. října). Kdyby Severní Irové ztratili v Ázerbájdžánu (10. června) či Norsku (8. října), bylo by to jen dobře. Pak by třeba stačilo v Norsku či Severním Irsku remizovat. Ovšem je třeba mít na paměti, že na barážový postup z druhé příčky je třeba získat dostatečný počet bodů. Ten nejhorší, devátý jde z kola ven. A pozor! Body získané s posledním celkem, tedy se San Marinem, se v tabulce celků z druhých míst mažou. Takže těch nedělních šest gólů je sice dobrých v tabulce skupiny C, ovšem v následné tabulce mužstev z druhých příček jsou k ničemu. Já v druhé místo věřím. I v postup do baráže věřím. Ale pak už bude záležet na losu listopadové baráže. Dostat třeba Itálii by byla asi konečná.

CELOU OTEVŘENOU DEBATU O KVALIFIKACI MS 2018 SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 6. DUBNA 2017.

hattrick_kveten2017_titulnistrana

-red-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace