eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Který z mistrů ve své sezoně dominoval? TOP 3 nejvyšší bodové zisky v historii české ligy

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔18.8.2015

davidlimbersky_vzapasenahristiteplic_fcviktoria_czPlzeň loni ovládla ligu, teď je ale bez formy.

Napínavý boj až do posledního kola, ba co víc, někdy i do posledních minut celé sezony! Takový scénář si přeje zřejmě každý nestranný fanoušek. A častokrát se také do puntíku vyplní! Jindy se ale zrodí mančaft, který zkrátka postrádá konkurenci.

Dnes trochu zapátráme v historii samostatné české fotbalové ligy, známou pod názvy Gambrinus liga či Synot liga, a vybereme TOP 3 nejvyšší bodové zisky, které se v naší soutěži objevily.

Kdo bude na absolutním vrcholu? Pražská Sparta, plzeňská Viktorka? Nebo snad překvapí Slovan Liberec, sešívaní či dokonce ostravský Baník? Nechte se překvapit!

3. Viktoria Plzeň – 72 bodů (sezona 2014/15)

viktoriaplzen_logo85x85Na třetím místě v našem žebříčku se ihned umístila sezona úplně nejčerstvější! Žádná dominance to rozhodně nebyla, Plzeň svého soka z pražské Letné porazila jen o pět bodů. Ovšem její zisk dvaasedmdesáti bodů je skutečně parádní počin!

Pro českou ligu to byl již 22. ročník, zato pro nově vzniklou Synot ligu premiérový! Zezačátku se na čele vystřídaly oba pražské kluby – Sparta a Slavia, chvíli se nahoře slunil také Jablonec. Západočeši se dostali na vrchol podruhé v 6. kole a od té doby už první místo neopustili.

Plzeňský titul (3. v historii) se zrodil především díky fantastické domácí bilanci, 14 zápasů z 15 Viktoria ovládla! Nestačila jen na Mladou Boleslav. A třeba takové Dynamo tu dostalo rovnou šestku!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace