eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kristova léta mají za sebou, ale pořád válí! TOP 5 hráčů nad 33 let působících v evropských velkoklubech

📁 Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔22.11.2015

Football: Germany, 1. BundesligaXabi Alonso je oporou Bayernu Mnichov.

Věk – i ten je jedním ze soupeřů, se kterým se musí profesionální fotbalista potýkat. Na rozdíl od ostatních soků však jeho nezastaví a musí se smířit s tím, že roky zkrátka přibývají. Je pak logické, že zároveň ubývá výkonnost a přesáhne-li profesionální fotbalista hranici Kristových let, směřuje spíše k fotbalovému důchodu nebo k destinacím s ne zrovna nejlepšími soupeři.

Ovšem najde se několik hráčů nad 33 let, kteří patří do kádru některého evropského velkoklubu, a kteří jsou navíc důležitými členy daných týmů, se kterými válčí v nejlepších ligách i v Lize mistrů nebo v Evropské lize. A jací hráči to jsou?

Xabi Alonso (záložník, Bayern Mnichov)

Bayern Mnichov má kádr prošpikovaný hvězdami a mezi nimi nechybí ani Xabi Alonso. Ten i přesto, že za pár dní oslaví 34. narozeniny, celkem pravidelně nastupuje v základní sestavě německého giganta. A oprávněně.

I přes svůj věk je Xabi Alonso stále považován za jednoho z nejlepších středních záložníků na světě. V Bayernu si cení jeho milimetrově přesné přihrávky i centry, stejně jako hráčův přehled na hřišti. O Alonsa je navíc stále zájem na přestupovém trhu. Poslední spekulace hovoří o návratu do Liverpoolu.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace