eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kouč Levý je nakonec volný! Zůstal doma pro Slavii?

📁 Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔9.6.2014

levystanislav_fcviktoria.cz

EXKLUZIVNĚ – Koncem května se objevila v médiích zpráva o tom, že by se bývalý československý reprezentant a hráč Bohemians Praha Stanislav Levý (mistr z roku 1983) , který naposledy vedl polský Slask Vratislav, mohl stát trenérem předním kyperského celku Omonia Nicosia. Nakonec ale podle informací magazínu HATTRICK Levý zůstal doma a mohl by se tak stát jedním ze žhavých kandidátů na uvolněné místo trenéra pražské Slavie.

„Nabídka z Kypru vypadala sice velmi lákavě, ale ne všechny věci byly pro mě akceptovatelné, proto jsem ji nakonec odmítl,“ sdělil HATTRICKU Stanislav Levý.

Levý už začátkem října 2011 už jednou nohou v Edenu byl, domluvil se na slávistickém angažmá s tehdejším generálním ředitelem červenobílých Miroslavem Platilem. Jenže majitel Slavie Aleš Řebíček se nakonec rozhodl pro svého přítele z teplických časů, sparťanského „srdcaře“ Františka Straku. To vyvolalo na české poměry nevídané fanouškovské bouře a protesty a předčasný Strakův odchod z funkce.

Ze současných volných koučů není na trhu tolik (i mezinárodně) úspěšných trenérů, jako je Stanislav Levý. Po svém domácím působení na Žižkově, Slovácku, Plzni a ve Zlíně právě v sezoně 2011/2012 vyhrál s týmem Skënderbeu Korcë albánský titul a postoupil s ním do finále Albánského poháru.

V sezoně 2012/2013 dovedl polský Slask Vratislav (Wroclaw) k bronzové ligové příčce a do finále Polského poháru. V kvalifikaci Evropské ligy na podzim roku 2013 Vratislav vyřadila mj. belgický FC Bruggy a ztroskotala až na celkovém vítězi EL – FC Sevilla. Experti oceňovali, že Slask Vratislav hrál pod Levého vedením líbivý ofenzivní fotbal.

O tom, kdo Slavii v nové sezoně po Pastoorově návratu do Nizozemska povede, může napovědět i další schůzka majitele klubu Aleše Řebíčka s ruským investorem, k níž má podle informací HATTRICKU dojít již dnes.

Dalšími kandidáty na trenérskou funkci v Edenu, o nichž se mluví, jsou např. Pavel Hapal (momentálně vázaný v Senici), Luboš Kozel (v Dukle), Miroslav Beránek (naposledy trenér kazachstánské reprezentace) či Svatopluk Habanec (ve Slovácku).

Na Řebíčkově seznamu údajně byl i Karel Jarolím (nyní v Mladé Boleslavi) a návratu do Edenu by se prý nebránil ani v březnu propuštěný Miroslav Koubek.

-red-

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace