eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Konečně, musel si říkat Baroš! Skoro atakoval svůj absolutní rekord bez gólu

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔1.3.2015

baros_fcb.czMilan Baroš je aktuálně největší hvězdou Baníku

ZAJÍMAVOST – Hvězdný útočník Milan Baroš už má sice nejlepší část své fotbalové kariéry za sebou, ale bezesporu stále budí u soupeřů obrovský respekt a právem patří aktuálně mezi největší osobnosti české nejvyšší soutěže.

Bývalý dlouholetý reprezentant se vracel po návratu z Turecka do sestavy Baníku Ostrava pozvolna, protože bojoval se zdravotními obtížemi, a tak v podzimní části Synot ligy nenastoupil ani jednou v základní sestavě. Na jaře by však měl být jednoznačně největším střeleckým tahounem svého mužstva a oporou základní sestavy.

I tak se o rodáka z Valašského Meziříčí čekala v dosavadní průběhu sezóny daleko větší produktivita, než jakou se může v současné chvíli pyšnit. Málem totiž v tomto ročníku Baroš atakoval i vlastní negativní rekord v počtu zápasů v řadě bez vstřeleného gólu.

baros_fcb.cz„Bary“ zářil v Synot lize už jako teenager

Baroš nedal gól 7 zápasů v řadě! Jeho maximum je 10 duelů po sobě

Když Milan Baroš překonal v sobotní utkání Synot ligy proti Spartě Marka Štěcha, mohl si říci: „konečně“. Konečně se zapsal po delší době v české nejvyšší soutěži do střelecké listiny. V součtu se sezónou 2012/13 trvala jeho gólová nemohoucnost celkem 7 střetnutí po sobě.

Není to však absolutní rekord někdejšího nejlepšího kanonýra EURO 2004 v Portugalsku. V minulosti byl nulový ještě v delším horizontu. V ročníku 1999/00 byl tehdy osmnáctiletý Baroš bezgólový mezi 12. a 21. kolem celkem v 10 střetnutích v řadě.

Tehdy si však odchovanec Vigantic, kde začínali svou kariéru i další bývalí známí ligoví fotbalisté, teprve jako teenager budoval svou pověst a začínal se prosazovat mezi českou prvoligovou elitou. Obávaný kanonýr se z něj stal až v následujících letech.

Přece jenom i Baroš začínal v Synot lize pozvolna. Nebyl to styl typu přišel, viděl, zvítězil, o čemž svědčí i další dlouhé šňůry bez vstřeleného gólu v úvodních dvou sezónách, kdy ještě ani nedovršil věk své plnoletosti.

Baník tak nyní bude spoléhat na to, že se trefou v důležitém souboji se Spartou střelecky nastartoval a bude pomáhat svými góly mužstvu i v nadcházejících zápasech. Ostatně mladý a nezkušený kádr trenéra Frňky potřebuje zkušeného lídra jako sůl.

baros_fcbBaroš umí být pro obránce hodně nepříjemný

Barošovy šňůry v Synot lize bez vstřeleného gólu v řadě:

1999/2000: 10 zápasů (12. – 21. kolo)
2012/13 – 2014/15: 7 zápasů (28. – 17. kolo)
1999/2000: 6 zápasů (2. – 7. kolo)
1998/99: 6 zápasů (15. – 30. kolo)

-hra-

(zdroj fotek: fcb.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace