eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Konec čínských selfíček aneb Anglie zlevňuje Premier League

📁 Aktuálně, Blog Jana Hrabálka, Blogy, Fanoušci, Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔10.3.2016

johnterry_trofejprovitezepremierleagueusmev_chelseafc_comVstupenky v Premier League jdou dolů! Alespoň do hostujících sektorů.

BLOG – Nějak se v té fotbalové Anglii začal šířit nešvar, v sektorech hostí na zápasech Premier League čím dál tím více vysedávali turisté ze všech možných částí světa, mnohdy ani nevědouce, nač vlastně přišli. Jen němě civěli na dvaadvacet čutálistů, honících se za mičudou. A hlavně: selfíčka na dlouhých tyčích cvakaly o sto šest. Tomu zřejmě bude konec.

Ne že bych byl já či potažmo Angličané zaujatí proti přílivu čínských či japonských turistů, kteří v rámci svých cest chtěli zhlédnout zápasy prestižní soutěže, které doma vídají v televizi. A neváhali vytáhnout z kapsy sedmdesát či osmdesát liber. No bóže, pro jednou mě to nezabije, jakoby si říkali.

A v tom je právě jádro pudla. Zatímco turisté podobnou částku jednorázově vytáhnou z portmonky a udělají si zážitek na celý život, věrní tuzemští fanoušci klubů prostě ostrouhají. Sedmdesát liber, plus cestovné, stravné a někdy i nocležné, to jsou náklady, které mnohdy přesahují možnosti běžně vydělávajícího Brita. Proto ochozy pro hosty v Premier League řídly klasickými fandy a střídali je turisté.

Proto se fanouškovská Anglie semkla jako jeden muž. Vznikla iniciativa „Dvacet a dost“, která striktně poukázala, jakou cenu by měla mít vstupenka do sektoru hostí, aby se tyto části ochozů zase zaplnily pravověrnými fandy, toužícími vidět své hochy nejen doma, ale i na hřištích soupeřů.

Leicester City v Tottenham Hotspur - Premier LeagueBude stát Premier League méně než druhá liga?!

Dvacka sice při jednání s kluby neprošla, ale i nakonec dohodnutých třicet liber jako cenový strop za vstupenku pro sektor hostí je velmi slušným kompromisem mezi kluby a jejich fanoušky. Jednomyslná dohoda podepsaná v minulých začne platit od příští sezony. Ale pozor, pouze pro Premier League! Může tak dojít k diváckému paradoxu, že třeba fanoušek City zaplatí na Old Trafford při derby oněch třicet liber, ale ve druhé nejvyšší soutěži, kde také ochozy běžně praskají ve švech, dohoda neplatí a cena za vstupenku může klidně mířit k osmdesátce. Trochu nepoměr, co říkáte?

Není ale třeba podléhat mylnému faktu, že majitelé klubů při snižování cenových hladin vstupenek budou prodělávat. Ani náhodou. Příští rok totiž vstoupí v platnost nová smlouva o televizních právech pro kluby Premier League. A ta jim zaručuje za tři roky příjem až osmi miliard liber. To se to pak „lehce“ slevuje z cen vstupenek pro fanoušky hostí v jejich malém sektoru na stadionech.

Jan Hrabálek, redaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: chelseafc.com, tottenhamhotspur.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

SPECIÁL K MS PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace