eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Komise rozhodčích potvrdila, že Plzeň neměla vyhrát

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Tomáš Benda, Topstory 🕔15.3.2017

hraciplzne_rozcvicenipredastrou_facebook_com_fcviktoria_czPlzeňský gól proti Liberci platit neměl.

epojisteniczliga_logo_150ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE BENDY – Zápis ze zasedání Komise rozhodčích je oproti tomu z minulého týdne (kdy žádný nebyl, přestože třeba last minute zákrok Matějovského, oceněný pouze žlutou kartou, si o nějaké to vyjádření přímo říkal) velmi obsáhlý. Komise rozdala celkem šest zápasů, řešil se jediný gól v zápase Plzně s Libercem, penalta Sparty v Boleslavi, která se nekonala, a dva zápasy Fortuna národní ligy.

Již k druhému trestu v sezoně byl odsouzen pomezní sudí Michal Urban, když si stejně jako v říjnovém zápase Slavie s Karvinou vymával stopku na dvě utkání ePojištění.cz ligy a Fortuna národní ligy. Dle vyjádření komise měl mávat ofsajd před jedinou brankou Plzně, protože „Krmenčík nabíhal na centr v blízkosti hráče hostí Ondřeje Kúdely, který hlavičkoval míč do vlastní branky. V okamžiku hlavičkování míče byl totiž hráč Krmenčík v hratelné vzdálenosti, blízko hráče i míče a aktivně se zapojil do hry tím, že s ním sváděl souboj o míč a tím porušil pravidlo 11 – Ofsajd (dle výkladu k pravidlu od 11.9).“

Situace sice zásadně ovlivnila utkání, ale na Urbanovu obranu, byla tak nepřehledná, že v tomto případě ani nelze spekulovat o jakémkoli úmyslu poškodit Liberec, či pomoci Plzni. Tomu také Komise při vynášení rozsudku přihlédla a udělila sudímu stopku jen na dva zápasy. Součet trestů se tak v Urbanově trestním rejstříku navýšil na čtyři zápasy.

Premiérový trest si v zápase Mladé Boleslavi se Spartou vysloužil také hlavní sudí Pavel Orel, když ve 31. minutě nenařídil penaltu za faul Pauscheka na Konatého. Celou situaci měl přitom jako na talíři, ale k údivu komentátorů O2 TV Sport i všech fanoušků Sparty zákrok vyhodnotil jako čistý, a nejméně dvě kola si nezapíská.

Dalším potrestaným hříšníkem se stal hlavní sudí Jiří Houdek, a to hned poté, co mu vypršel trest za chybné vyloučení Daníčka v zápase Jablonce se Slováckem před dvěma týdny. Sudí Houdek zřejmě nerad píská penalty, protože v této sezoně si trest za nenařízení pokutového kopu odpyká již po třetí. Jistě je to náhoda, ale všechny penalty, které nenařídil, měly být proti týmu z jihu Moravy – v minulosti šlo dvakrát o Slovácko, a tentokrát o Znojmo, proti kterému měly za úmyslnou hru rukou v pokutovém území penaltu kopat České Budějovice. Pokaždé to Houdka stálo dva zápasy a celkem je tedy se šesti stopkami třetím nejtrestanějším sudím po Radimu Dreslerovi s osmi a Martinu Nenadálovi s deseti. Opět šlo o hrubé ovlivnění výsledku utkání, které skončilo remízou 1:1.

A posledním potrestaným se v pondělí stal pomezní sudí Caletka, když v nedělním utkání druhé ligy mezi Olomoucí a Vlašimí neodmával ofsajd před jedinou brankou utkání a vysloužil si tak také stop na dva zápasy. Olomouc tak díky gólu z ofsajdu porazila Vlašim 1:0 a navýšila svůj náskok před druhým Baníkem už na sedm bodů. Pro Petra Caletku to byl první trest v sezoně.

Vyhledávací databázi trestů rozhodčích nově naleznete na Reflist.cz.

-Tomáš Benda-

(zdroj fotky: facebook.com/fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace