eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Komerční masturbace! To je Zlatý míč FIFA. Proč Vrba ignoroval Ronalda i Messiho?

📁 Blogy, Homepage, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔14.1.2015

Czech Republic v Iceland - EURO 2016 QualifierPavel Vrba nevolil v anketě Zlatý míč Messiho ani Ronalda

KOMENTÁŘ – Kolem populárních anket planou nesmyslné vášně a až nenávistné komentáře a emoce. Zlatý míč FIFA bývá špičkou ledovce.  Většinou jsem šel proti proudu – v roce 2012 bych volil místo Messiho Cristiana Ronalda, v roce 2013 místo Ronalda Ribéryho. Volbu pro 2014 ovšem považuji za správnou – fotbal je kolektivní hra a Cristiano Ronaldo loni vyhrál se svým týmem nejvíc trofejí.

Tu nejcennější – titul mistra světa – sice nikoliv, s Portugalci vypadl už v základní skupině, ovšem v létě v Brazílii nebyl strůjce triumfu Realu Madrid v Lize mistrů zdravotně fit. Zaujala mě volba trenéra českého národního celku Pavla Vrby.

Ronalda i Messiho ignoroval, vyhrál to u něj Robben před Lahmem a Neuerem. Vypadá jako, že si reprezentační kouč spletl anketu a že volil nejužitečnější hráče mistrovství světa 2014. Ale budiž, chápu to. Alespoň je svůj.

To vedení českého fotbalu, které zcela – tedy alespoň mediálně – ignorovalo tragédii ve Francii, k níž se nijak oficiálně nevyjádřilo, potvrdilo buranství, jež je pro nejpopulárnější sport v Česku, žel, typické.

…celý článek čtěte na eFotbal.cz

(zdroj fotky: isifa.com/MAFRA/Michal Šula)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace