eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

KOMENTÁŘ HATTRICKU: Jak fandové vyhnali Fandu aneb Kauza Straka ukázala sílu fanoušků

📁 Aktuálně, Blogy, Gambrinus liga, TOP Články 🕔9.3.2012
KOMENTÁŘ HATTRICKU: Jak fandové vyhnali Fandu aneb Kauza Straka ukázala sílu  fanoušků

Fotbal holt není ministerstvo dopravy. Kdyby se majitel Slavie Aleš Řebíček koncem září nedohodl v baru se svým kámošem z Teplic Františkem Strakou a dal na názor svého generálního ředitele Miroslava Platila, který na přelomu září a října prosazoval do trenérské funkce Stanislava Levého, mohl mít dnes exministr dopravy nejspíš klid. 

Takhle musí po pěti měsících zase shánět nového hlavního kouče. A Platil, který stejně jako Straka v minulosti sloužil Spartě, to odnesl u naštvaných fanoušků s „Franzem“ rovněž.

Jenže koho teď na místo Straky? Strůjce plzeňského zázraku Pavla Vrbu, o němž Řebíček snil, nepustil Tomáš Paclík v touze po dalších stamilionech z Ligy mistrů ani ke slovenské reprezentaci. Vedení klubu holt musí vědět, že kvůli nejrůznějším „kmotrům“  není Slavia zdaleka tak dobrá adresa, jakou byla ještě na jaře 2009, kdy tým obhájil mistrovský titul z roku 2008.

Také čtěte: VIDEO: Týmy z Manchesteru padly. Podívejte se na sestřihy čtvrtečních zápasů Evropské ligy

Do nedělního ligového boje proti Jablonci povede slávisty asistent Martin Poustka. Ironií osudu to bude proti trenéru Františku Komňackému, o němž se v Edenu rovněž živě hovoří. Další volbou je Dušan Uhrin mladší, který už v minulosti na Slavii působil coby sportovní ředitel a asistent. Ten by byl možná za dané situace nejlepší volbou.

Stanislav Levý totiž  Řebíčkovi a Platilovi mezitím pláchl do Albánie. A dalšího nadějného progresivního kouče, navíc slávistu, Luboše Kozla také  už před časem šéfové Slavie přenechali Dukle. No a pak je ještě volný André Villas-Boas z Chelsea a Pavel Medynský, uvolněný v úterý z Bohemians 1905… Nebo znovu Michal Petrouš z „béčka“.

V Edenu chybí GSM

A také Jozef Chovanec. Ale to by dopadlo stejně jako se Strakou. Ostatně nevole fanoušků se obává i další bývalý, i když mnohem umírněnější a přemýšlivější, sparťan Vítězslav Lavička. Ten bude po svém návratu z Austrálie také volný, proto se o něm se na Slavii rovněž velmi nahlas mluví.

Když je ale řeč o generálním sportovním manažerovi, takovou funkci by v Edenu ke koncepční práci, jež je má vynést zpátky na vrchol českého fotbalu, nyní nutně potřebovali.

Každopádně Aleš Řebíček teď alespoň ví, že proti vůli lidu, tedy fanoušků, jít nemůže. A je dobře, když si majitelé klubů uvědomí, že se fotbal hraje hlavně kvůli divákům a příznivcům a nejen kvůli nejrůznějším finančním kamarádšoftům z minulosti, obchodním transakcím a pozemkům.

Ideálem zahraniční angažmá

Pro Františka Straku asi nyní bude nejlepší, když si začne hledat angažmá v cizině. Třeba se tam zase potká i se dvěma Brazilci, které zkoušel během zimního soustředění na Kanárských ostrovech.  Tam Slavia při svém druhém a zároveň posledním zápase 9. února porazila třetiligové Vecindario 3:2. A v červenobílém dresu mj. nastoupili i dva neznámí Brazilci, kteří se však se slávisty na soustředění nepřipravovali a byli Kanárských ostrovech na vlastní pěst…

Šlo o stopera Luize Carvalha a levého beka Bruno Tiosiho.  Výstižné bylo v tomto případě zpravodajství na www.slavistickenoviny.cz, kde se psalo: „ O těch dvou Brazilcích, kromě věku (22, resp. 21let), nevíme nic…“

Také čtěte: Proti Plzni měl hrát místo Kweukeho Slepička. Vynutil si Kamerunec nominaci?

„Mělo to být asi takhle: Brazilci prý snad hledali nějaké angažmá, nám zase chyběli hráči, takže slovo dalo slovo a zahráli si za Slavii. Celé je to docela síla, tohle jsem ještě nezažil,“ komentoval kuriozní „testování“ v internetové diskuzi informovaný diskutér.

Jen malý, ovšem v leččems možná příznačný, detail „koncepční práce“. Myslím, že ať se stane novým trenérem Slavie kdokoli, na takovéto divoké zkoušky už nepřistoupí.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace