eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

KOMENTÁŘ: Haindlová v roli „eurohujerky“ přehání. UEFA fotbal pokutami nezničí

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Gambrinus liga, Topstory 🕔28.2.2013
KOMENTÁŘ: Haindlová v roli „eurohujerky“ přehání. UEFA fotbal pokutami nezničí

Evropská fotbalová unie (UEFA) podle serveru sport.cz upozornila Fotbalovou asociaci ČR (FAČR), že disciplinární komise nesmí být závislá na policejním vyšetřování.

Postavila se tak podle ČTK proti lednovému rozhodnutí výkonného výboru, který odhlasoval, že všechny korupční kauzy včetně takzvané „Křetínského kabely“ bude řešit výhradně policie a disciplinárka bude moci trestat až na základě výsledků jejího vyšetřování. Dokonce prý FAČR hrozí od UEFA citelná pokuta (údajně v řádu statisíců švýcarských franků).

Ono to ale asi nebude tak horké.

UEFA údajně odpovídala na iniciativní dopis mladé předsedkyně odvolací a revizní komise (ORK) FAČR Markéty Haindlové. Jenže tu výkonný výbor FAČR vyzval k odstoupení, protože do Nyonu poslala zjevně nepravdivé tvrzení. Šlo sice o jednu větu, ale zásadní. Markéta Haindlová ve stylu „fotbalové Eurohujerky“ totiž měla napsat, že výkonný výbor FAČR kauzu „Křetínského kabely“ „zastavil“. On však nic nezastavil, pouze „dopuručil“ své disciplinární komisi, aby své šetření dočasně „přerušila“. „Doporučit“ a „přerušit“ je něco poněkud jiného než „zastavit“.

A hlavně, disciplinárka pak sama (už bez svého předsedy Jiřího Goldy, který sám odstoupil) své šetření „dočasně přerušila“. To nezmanená, že v něm nebude pokračovat a že může nakonec dojít k úplně jiným závěrům a hlavně trestům, než policie, případně soudy.

[box style=“0″]

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Duel Plzeň – Sparta slibuje skvělé jaro! I když nesmylsné termíny vyhánějí lidi z ochozů
[/box]

Dejme tomu, že to Markéta Haindlová (což je, jak shovívavě v rozhovoru pro Aktuálně.cz řekl předseda FAČR Miroslava Pelta, „holka, která má fotbal ráda“) myslí dobře. Ač tuhle větu rozhodně nechceme dávat do souvislostí s jinou „hodnou holkou“ („která taky podepsala“) z legendárního předlistopadového projevu úplně jiného funkcionáře, možná by Pelta nejraději Haindlové otcovsky řekl: „Markéto, nedělej Zagorku“.

Jak říkal Švejk: To chce klid!

Ale jinak si myslím, že to ani s těmi případnými pokurami nebude horké a že jde spíš o nafuknoutou bublinu. Ostatně Miroslav Pelta už koncem roku svůj postup konzultoval s představiteli disciplinární komise UEFA. Třeba jen v Nyonu na UEFA, jak to u těchto velkých organizací bývá, jen pravá ruka neví, co dělá levá a nějaký pilný úředníček potřeboval vyjádřit svůj „právní“ názor.

Jak už říkal Švejk: „To chce klid!“ aneb „Make it easy“. Pamatuji se ostatně, jak Markéta Haindlová v Národním domě v Praze na Strahově na odložené předloňské zářijové mimořádné volební valné hromadě FAČR vzrušeně vykřikovala, aby si delegáti uvědomili, kolik to bude stát a jakou z toho bude mít český fotbal mezinárodní ostudu.

[box style=“0″]

TAKÉ ČTĚTE:
BLOG PETRA ŠVANCARY: Smekám před Barym! Má namletý a jde dom
[/box]

„Je neskutečné, že celá páteční volba stála fotbalovou asociaci tři čtvrtě milionu korun a vůbec k ničemu nevedla. Příště bude lepší, aby se takové peníze věnovaly na mládež než na pořádání podobné ostudy. Jenom si představte, co všechno jsme za ty peníze mohli pořídit našim malým fotbalistům. Místo toho se český fotbal jen znovu ztrapnil a celé to může mít velmi negativní důsledky směrem k FIFA a UEFA,“ rozčilovala se a hrozila Haindlová v září 2011.

Nakonec z toho žádný trapas a ostuda nebyly. Naopak, i díky (v listopadu 2011) zvolenému Miroslavu Peltovi český fotbal v komisích FIFA a UEFA posílil a ta valná hromada nestála ani polovic. A o 800 milionech korun do českého sportu (hlavně fotbalu), které koncem loňského roku mj. i Pelta s šéfem ČSTV Miroslavem Janstou a novým předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem vylobovali v zákoně o státním rozpočtu,  se snad šéfka ORK také dozvěděla.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

[box style=“0″]

TAKÉ ČTĚTE:

 

[/box]

 

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo PRÁVĚ V PRODEJI

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace