eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

KOMENTÁŘ: Fenerbahce si pochutnalo na Plzni. Začíná krize Viktorky?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Topstory 🕔8.3.2013
KOMENTÁŘ: Fenerbahce si pochutnalo na Plzni. Začíná krize Viktorky?

Komentář k zápasu osmifinále fotbalové Evropské ligy Viktoria PlzeňFenerbahce Istanbul začněme strohým konstatováním: kromě Barcelony a AC Milán, které změřily s Plzní síly předloni ve skupině Ligy mistrů, nehrál proti Západočechům v jejich novodobé pohárové historii lepší soupeř. I proto je výhra tureckého velkoklubu zasloužená a spravedlivá.

Všimli jste si toho tureckého sebevědomí? Žádné jižanské podcenění jako Neapol, žádná hra na půl plynu. Plzeň pro ně byla před zápasem nebezpečným soupeřem, na který bylo nutno se připravit se vší vážností a pečlivostí. A pod dohledem kouče Kocamana se tak i stalo.

V tomto úhlu pohledu se porážka Plzně 0:1 nejeví jako překvapivá. Soupeř byl prostě lepší. Kuijt, Topal, Irtegun, Yobo, Sow, Webó, to jsou jména, která jasně přehrála plzeňské hvězdy v čele s Horváthem. Jejich výkon byl vyzrálý, plný pohybu, šelmovsky čekající na svoji kořist. Ta přišla v 81. minutě, kdy Webó po hlavičce Sowa a zákroku Kozáčika dorážel do prázdné brány. To Fenerbahce bohatě stačilo k tomu, aby z Plzně odjíždělo maximálně spokojeno.

Kdo by to byl řekl, že Viktorka, jindy plná ofenzivní kreativity, ani jednou za zápas nevystřelí na bránu? Jen Rajtoral trefil v závěru poločasu břevno (což je střela mimo, protože i bez zásahu obrany by neskončil míč v síti). To byla jediná příležitost týmu, který o kolo dříve nasázel Neapoli pět kousků.

Z jednoho úhlu pohledu se může zdát, že na Plzeň doléhá menší krize. Načal to v neděli Baník ligovou remízou, pokračoval v tom nyní turecký tým. Plzni chyběl pohyb, nezvykle moc ztrácela míče ve středu pole a nebyla s to si kloudně přihrát. Jedním dechem ale dodejme, že o tyto aspekty hry se vážně zasloužil její čtvrteční soupeř. Jak vážné a opodstatněné bude mluvit o krizi, to ukáží až další zápasy.

I přes porážku nepojede Plzeň k odvetě do Istanbulu bez nadějí na úspěch. V komorní atmosféře prázdného hlediště (Fenerbahce má jak známo pro odvetu zavřený stadion) se ovšem musí vrátit ke stylu, který ji zdobil v Neapoli, nebo před rokem na Schalke, či v Borisovu.

Otázkou zůstává, zda jí to Fenerbahce povolí.

Jan Hrabálek, redaktor magazínu HATTRICK

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace