eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kombinovaný tým Sparty a Slavie sice nad Nigérií vyhrál, ale žádná Jarolímova omluva za Austrálii to nebyla

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Fotbal, Het liga, Homepage, Hráči, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔7.6.2018

Češi porazili Nigérii 1:0 díky gólu Kalase.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Češi sice ve středu porazili ve Schwechatuu Vídně účastníka MS 2018 Nigérijce 1:0, ale že by se to dalo považovat za Jarolímovu a týmovou omluvu za páteční ostudu s Austrálií (0:4), to se vskutku říci nedá. Jak konstatoval i komentátor ČT Vlastimil Vlášek: 1. je rozdíl, když Nigérijci nastoupí jako před pár dny v kotli Wembley proti Anglii (1:2), nebo když hrají proti Česku přáteláček na stadionku před pár stovkami diváků, 2. je rozdíl, když hvězdy Nigérie z Premier League válí v top formě ve svých klubech, nebo když se šetří a mají v hlavách už šampionát v Rusku.

Ano, tahle výhra není špatná, ovšem také nijak zázračná. Nigérie v současnosti nemá tak hvězdný tým, jako když v roce 1996 vyhrála v Atlantě olympijský turnaj nebo když postupovala do play off MS. V žebříčku FIFA je ostatně ještě pár příček za Českem. Magazín HATTRICK ji ve Speciálu k MS, který vychází právě dnes, tedy 7. června, zařadil ve svém tipu ve skupině D až na poslední místo za postupující Argentinu a Chorvatsko a za třetí Island. A že sami Nigérijci tvrdí, že by mohli šampionát v Rusku vyhrát? Ano, to teoreticky může každý z jeho dvaatřiceti účastníků.

Mimochodem takové malé pozitivum. V listopadu na vítězném turnaji v Kataru vyhrálo Česko v semifinále i nad dalším účastníkem této těžké skupiny, Islandem 2:1. Takže se mohou na Strahově utěšovat, že kdyby Češi na MS postoupili, mohli by uspět i v této skupině. Jenže Jarolímovo Česko se nedostalo ani do baráže, takže se teď budou trenérovi svěřenci dívat na světový šampionát v Rusku jen u televize. Zaslouženě.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace