eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Koller v Monackém knížectví pilně studuje. Co zamýšlí?

📁 Aktuálně, Domácí fotbal 🕔29.2.2012
Koller v Monackém knížectví pilně studuje. Co zamýšlí?

Legendární český reprezentační střelec s pětapadesáti góly na kontě je už půl roku ve fotbalovém důchodu a žije s rodinou v Monaku. Tyto dny ovšem Jan Koller tráví v Čechách, vyřizuje si soukromé záležitosti a plní společenské povinnosti. 

Jan Koller ve středu zahajoval na tiskové konferenci v pražské restauraci Jet Set Coca-Cola Školský pohár, poskytl dvě televizní interview a potom si zcela uvolněně povidal u kávy o tom, jak tráví dny své fotbalové penze. Většina fotbalistů po ukončení aktivní kariéry má sklon trochu přibrat na váze, Jan Koller nikoliv. Dvoumetrový obr je zřejmě ještě štíhlejší než když oblékal dresy Sparty, Lokerenu, Anderlechtu, Dortmundu, Monaka, Norimberka, Samary a AS Cannes.

Dále čtěte: Čech, Vrba, Horváth, Novák a Krejčí pod drobnohledem…

„Je to tím, že si dopřávám pohybu ještě víc než když jsem jenom trénoval a hrál fotbal. Hraju s jedním veteránským mančaftem v Nice hokej, chodím hrát tenis, zúčastňuju se dokonce i turnajů, hraju plážový volejbal, jezdím lyžovat. Z Monaka je to do Alp hodinu a půl autem. Často jezdím lyžovat hlavně s dcerou Hedvikou, které bude devět let. Fotbal hraju jen rekreačně a občas nastoupím za Smetanovu Lhotu. Úmysl hrát za třetí tým amatérů AS Cannes jsem si nakonec rozmyslel. Ale třikrát nebo i čtyřikrát týdně po hodině a půl chodím ke své učitelce na francouzštinu, takže mám práce dost,“ řekl osmatřicetiletý kanonýr.

Pilně v Monackém knížectví studuje jazyk, protože se chce ještě v nějaké roli zapojit do fotbalu, protože klub AS Monaco projevil o spolupráci zájem.

„Důležité je, že už nic není ve stresu, nemusím nikam denně dojíždět, můžeme všechno plánovat ve prospěch rodiny, už se nemusí brát ohled na to, jestli mám nějaké tréninky nebo zápasy. Život v Monaku je pro mě a rodinu prioritou. Všichni jsme tu spokojení. Když kolikrát čtu, co se v Čechách všechno děje, tak mě to domů ani moc netáhne. Příští týden v pátek se zase vrátím do Monaka. Přijedu na jaře podle toho, jak mě bude potřebovat mančaft ve Smetanově Lhotě. Kluci chtějí postoupit do první třídy, jsou v tabulce druzí a chtějí, abych za ně nastoupil v zápase proti lídrovi tabulky,“ prozradil Koller.

V červnu má jistotu, že uvidí osobně aspoň jeden zápas evropského šampionátu ve Wroclawi, protože pojede na duel s Řeckem s vítězným žákovským týmem Coca-Cola Školského poháru. „Jsem na to zvědavý. Všichni si libují, že je to dobrá skupina a mohou z ní postoupit, takže to bude vyrovnané a rozhodne momentální forma. Vsadil bych si na náš postup nějakou symbolickou částku. Vzpomeňte si na rok 2004. Tehdy také nikdo nepředpokládal, že se mistry Evropy stanou Řekové,“ dodal Jan Koller.

Mediafax

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace