eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kolik hráčů ještě opustí Baník Ostrava? Ztráty se mají řešit veterány nebo druholigisty

📁 Blogy, Domácí fotbal, Homepage, Pavel Skramlík, Synot liga, Topstory 🕔27.12.2014

safarcikpetr_fcb.cz

GLOSA – Kdo v zákulisí tradičního vánočního turnaje internacionálů v Praze dobře naslouchal, tak se toho hodně dověděl. Kupodivu se nejvíc mluvilo o mužstvu, jehož matadoři v Praze nehráli. O Baníku Ostrava. Veteráni si však vždycky mají co říct a informace se šíří jako lavina.

Těžko říci, zda je to všechno úplná pravda, ale na všem je zřejmě pravdy kousek.

Současné vedení Baníku v čele s Petrem Šafarčíkem se určitě nemůže chlubit tím, že by ho fanoušci zbožňovali. V posledních týdnech spíše ztrácí zbytek sympatií stále více.

Začalo to tím, že byla zrušena smlouva Václava Svěrkoše, který je s Baníkem nyní v soudním sporu. Pro ekonomicky nestabilní klub byl příliš drahý a často zraněný. Ale pro příznivce to byl idol. Odvolání trenéra Martina Svědíka, který přivedl kádr složený z řady mladých hráčů na 5. místo podzimní tabulky, otřáslo komunitou hráčů i fanoušků. Zacloumalo to i loajalitou další modly Milana Baroše.

Jmenování Petra Frňky z druholigového Táborska do funkce hlavního kouče mnohé dost vyděsilo. S prvoligovým fotbalem má zkušenost jen jako asistent v Příbrami. A všichni se začali ptát, kam vedení klubu vlastně směřuje, zvláště když byli před Vánocemi prodáni během pár hodin Jan Baránek do Plzně a Jána Greguše do Jablonce.

jiri_pavlenka facebook.com/JiriPavlenka1

Vážně se prý spekuluje také o prodeji brankáře Jiřího Pavlenky a dalšího obránce Michala Frydrycha. Ze zahraničí je údajně nabídka na dalšího robustního stopera Patrizia Stronatiho. Mohla by se rozpadnout celá obrana. Padlo také jméno záložníka Daniela Holzera. Nikdo neví, zda do zimní přípravy nastoupí brazilský záložník Dyjan Carlos De Azevedo, ghanský útočník Francis Narh a jeho krajan Derrick Mensah.

O svém dalším setrvání prý vážně uvažuje Milan Baroš, který se uzdravil, ale poměry v klubu se mu přestávají líbit. Má zřejmě poslední šanci získat ještě jedno solidní zahraniční angažmá. Slyší kolem sebe stále silnější hlasy, že majitel Petr Šafarčík je složitě propojený s různými investory, chce prodávat hráče za každou cenu, zalepit děravý rozpočet a zbavit se dluhů.

Ve sportovním vedení klubu už kromě Radka Slončíka, jehož další osud na Bazalech je prý velmi nejistý, nezbyl takřka žádný skutečný odborník.

Ztráty kádru po prodeji opor se údajně mají řešit druholigovými hráči, sporadicky nastupujícími veterány či náhradníky z nejvyšší soutěže a dalšími levnými cizinci. Páté místo po podzimní části Synot ligy je sice krásné, ale velmi vratké, během čtyř kol může z něj být zase boj o záchranu. Tak o tom všem se v Ostravě hodně mluví.

Pavel SKRAMLÍK, šéfeditor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: fcb.cz, facebook.com/JiriPavlenka1)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace