eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Když smrt zasáhne na hřišti! 5 hráčů, kteří zemřeli přímo na trávníku

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔1.7.2014

foemarcvivien_vzpominka fifa.com

Fotbal je nádherná hra, jejímž účelem je především bavit. Přináší lidem na celém světě radost a mnohdy je jejich jedinou nadějí na lepší život. Čas od času je ale i krutá a fotbalový bůh, si některé ze svých oveček,  povolá k sobě až příliš brzy.  I když ne všichni hráči v našem článku patřili mezi fotbalové idoly a opěvované modly, stojí za to si je připomenout, protože fotbalu obětovali to nejcennější.

Marc-Vivien Foé (1.5.1975 – 26.6.2003)

Foé byl členem kamerunského výběru na konfederačním Poháru FIFA a dokonce patřil mezi největší hvězdy tehdejšího výběru. Tým lvů procházel turnajem do osudného semifinále bez problémů a vyhrál svou skupinu. Všechny úspěchy ovšem zakalila tragédie, která se odehrála ve čtvrtek 26.6.2003.

Bežela 72. minuta semifinále a Kamerun hrál proti Kolumbii, když se ve středu hřiště Foé skácel a krátce po konci utkání zemřel v nemocnici. Nikdy se nezjistila příčina smrti trénovaného fotbalisty, zůstaly jenom spekulace o jeho možné nemoci.

Ukázkou charakteru poté bylo finále, které vlastně celé patřilo zesnulému Kamerunci a finální výhra Francie nikoho ani moc nezajímala. In memoriam byl Marcu-Vivienovi Foému udělen rytířský řád Order of Valour.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace