eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kdo nakonec uloví Sýkoru? Konaté měl být v áčku Sparty už dávno

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Topstory 🕔16.12.2016

sykorajan_hra sparta.czJan Sýkora ještě v dresu pražské Sparty.

epojisteniczliga_logo_150PÁTEČNÍ PRŮNIKOVKA ZDEŇKA KUDELY – Všude ve vyspělém fotbalovém světě kluby se tzv. velké transfery dělají v naprosté většině až v létě. Tedy v letním přestupovém okně, před novou sezonou, a děje se tak s převahou i u nás. Občas však nastane situace, že klub poruší svá rozpočtová pravidla, tedy finanční plán pro daný ročník, a koupí hráče za nadstandardní cenu už v zimě. A teď to zatím vypadá tak, že jeden takový transfer je v Česku na spadnutí. Tím nejžádanějším fotbalovým „zbožím“ je dvaadvacetiletý Jan Sýkora ze Slovanu Liberec.

Když jsem v létě v roce 2014 získal Honzu ze Sparty do Zbrojovky Brno na hostování, všichni místní brněnští „zasvěcenci“ a „srdcaři“ se smáli, koho že to ta „pražská ku.va“ zase přivedla. Předtím to byl Jakub Brabec a Jirka Skalák z nenáviděné Sparty, ale budiž, ti měli něco v lize odehráno a „Flintě“ moc pomohli. Ale to tintítko, které nikdo nezná? Věděl jsem však své.

Třeba to, že už coby mládežníka si Honzu Sýkoru v Plzni cenili hodně vysoko. Vždyť byl v mládežnické reprezentaci již od svých sedmnácti let. Nebo to, že Sparta moc dobře věděla, proč jej na doporučení tehdejšího trenéra české reprezentační devatenáctky – Jardy Hřebíka – z Viktorky přetáhla. A s Jaroslavem Hřebíkem jsme se potom o jeho využití a kvalitě moc nadiskutovali, když „Syki“ pomalu mizel v zapomnění v juniorce a „béčku“ Letenských.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: sparta.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace