eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kdepak tráví dovolenou Pepík Plátek, aneb I ve fotbale smrdí ryba od hlavy

📁 Blog Jana Hrabálka, Blogy, Články, Homepage, MS 2014, Reprezentace, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔31.7.2014

blatter_pelta

BLOG – Pohlednici z dovolené jsem od něj nedostal. A tak nevím, kde Pepík Plátek alias Sepp Blatter tráví dovolenou. Tipnul bych ale tři lokality: buď na Copacabaně truchlí s obyčejným brazilským lidem po krachu Scolariho týmu ve finiši MS, nebo se válí na klimatizovaných plážích Kataru či popíjí vodku v luxusních rezidencích na břehu Černého moře.

V Putinově království má šéf FIFA setsakramentsky co řešit. Lidé s ruským pasem si mýrnyx týrnyx sestřelují letadla nad výsostným územím jiného státu, nejvyšší šéfové USA a Evropské unie čím dál tím více utahují opratě ruským vozatajům a volají po ještě přísnějších sankcích. A FIFA nic! Jen její evropská sestřička jaksi nepouští do křížku ruské a ukrajinské kluby v začínajících bojích evropských pohárů. Je to sice málo, ale aspoň něco.

Kdepak, fotbal už dávno překročil rubikon nepolitické zábavy pro prostý lid. Stačí mrknout na VIP tribunu kteréhokoliv zápasu nedávného MS. Prezident(ka), král, císař, předseda vlády, šéf parlamentu, to byly pořádně vysoké šarže, dávající bezostyšně najevo, jak je fotbal pro ně prostředníkem k upevnění moci.

Na finále Německo – Argentina si odskočil z vedlejší Argentiny i Vladimír Putin. Tedy prezident země, která by měla hostit příští MS. To ještě nad Ukrajinou nepadala civilní letadla a soudruh Putin si mohl po olympiádě v Soči začít navlékat na krk další korálek, ukazující světu, jak velkým mocipánem v říši sportu je.

putinvladimir_government.ru

Není. A doufám, že nikdy nebude. I ve světě už sílí hlasy, aby byl šampionát 2018 Rusku odebrán. Nebo chce snad některý z 31 (budoucích) kvalifikovaných států a jejich fanoušků nastupovat na letecké přesuny mezi ruskými městy s obavami, že si do nich nějaký ozbrojený magor ze země vystřelí? Doslova, nikoliv obrazně.

Obávám se však, že i kdyby nakrásně Pepík Plátek trávil u Černého moře dlouhé dny dovolené, tak jeho myšlenky budou mít spíše opačnou tendenci. Jak to ten Vladimir Vladimirovič nádherně chystá, aby svět viděl, jak je Rusko fotbalovou zemí. Čím více vodky, tím líp.

Holt, ryba smrdí od hlavy. Bohužel i ve fotbale.

Jan Hrabálek, redaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: fotbal.cz, government.ru)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Plakátové číslo s kronikou právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace