eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kariéra snů končí. Petr Čech na prahu nové éry

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Fotbal, Homepage, Hráči, Reprezentace, Rozhovory, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔8.7.2019

Petr Čech je na prahu nové éry.

UPOUTÁVKA – Další velká postava slavné Brücknerovy éry ze začátku tohoto století pověsila mistrovské kopačky na hřebík. Petr Čech stál naposledy v bráně ve finále Evropské ligy, kde Arsenal podlehl Chelsea. Poslední sen „Big Peta“ zůstal nesplněn. Nejen o tom je obsáhlý rozhovor s českou brankářskou legendou, který přináší magazín HATTRICK.

Co mj. Petr Čech řekl novinářům v posledních dnech kariéry?

Po prohraném finále EL: Převažovalo obrovské zklamání. Vím, že jsem pro úspěch udělal maximum, ale fotbal je týmový sport a jeden hráč v něm nic nezmůže. Tak to prostě chodí. Je konec.

O největší trofeji: Já si nejvíce cením toho, že jsem patnáct let odváděl v nejlepší lize na světě takové výkony, které jsem uměl a posbíral ta čistá konta. Člověku se může povést jeden zápas, druhý a další, může se podařit celá sezona, nebo i tři, ale pak skončí v zapomnění. Mně to vydrželo patnáct let a to považuji za největší ocenění mé práce.

O nejhorším gólu: Jeden z nejhloupějších, co jsem dostal, byl v dresu Sparty. Hráli jsme na Bohemians, střela z vápna sotva doletěla k bráně a já ji mezi nohama pustil do sítě. Takhle hloupě skončila moje rekordní série neprůstřelnosti, trvající přes devět set minut. I takové góly padají. Hodně omílaný je ten ze zápasu s Tureckem na EURO 2008, kdy mi míč vypadl z rukou, my dostali gól a následně vypadli. To slýchám pořád.

O největším týmovém vítězství: Finále Ligy mistrů, kdy jsme porazili Bayern na jeho hřišti. Nebo čtyři tituly v Premier League, případně hodně ceněné double s Chelsea v roce 2010. Na to se nezapomíná a těžko se vybírá jeden moment.

Celou řadu dalších odpovědí a názorů Petra Čecha najdete v obsáhlém rozhovoru v magazínu HATTRICK. Ideální čtení do letní pohody!

-red-

(zdroj fotky: fifa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace