eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jiří Skalák a jeho anglická pohádka! Zahraje si s Brightonem Premier League?

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, EURO 2016, Homepage, Hráči, Reprezentace, Sociální sítě, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔23.4.2016

jiriskalak_kopedomicefiltr_instagram_comSkalák patří mezi důležité členy sestavy Brightonu!

brighton_logo85x85Mluvilo se o velkém zájmu francouzského Monaka, na přelomu ledna a února se však český záložník Jiří Skalák vydal na zdravotní testy do Anglie! Zájem o něj měly hned dva kluby – Queens Park Rangers a Brighton & Hove Albion. Nakonec vyhrála druhá varianta, a jak se nyní začíná ukazovat, bylo to správné rozhodnutí!

Mnozí mu předpovídali, že se tímto krokem připraví o případnou účast na EURO 2016 ve Francii, teď je ale situace naprosto opačná. Šance jsou určitě vyšší, než kdyby zůstal v mladoboleslavských barvách v Synot lize, s Brightonem má totiž velice slušně nakročeno do Premier League! O tom ale bude řeč až za chvíli.

Skalák se zkrátka na Britských ostrovech aklimatizoval velice rychle, teď už patří mezi stabilní hráče základní jedenáctky Seagulls. Cesta to byla obtížná, zvládl ji ale bravurně! Získal si i přízeň drtivé většiny fanoušků, kteří jej považují za krále asistencí!

https://www.instagram.com/p/BBSHvsEttMK/?taken-by=skali10

Výroky po přestupu do Brightonu

Když přišel začátkem února do anglického Brightonu, vše bylo pochopitelně růžové. „Všichni lidé jsou tu moc příjemní, pozitivní dojem na mě udělal trenér i lidé z vedení. Podmínky jsou tu nadstandardní. Ráno vyrážím s týmem na první trénink, v pátek už hrajeme zápas,“ pochvaloval si tehdy v rozhovoru pro ČTK.

Hned v prvním utkání s Brentfordem (3:0) nebyl ani na lavičce, pak odehrál jedinou minutu proti Boltonu (3:2). Další čtyři si připsal na konto v duelu s Hullem City (0:0), základní jedenáctka mu vyšla až napočtvrté.

Tehdy sice patřil k nejlepším na hřišti a dokonce asistoval u jediné branky Brightonu, jeho tým ale podlehl Cardiffu 4:1. Následně v pěti duelech odehrál pouze půlhodinu a naskočil jen do dvou z nich. Přesto nic nevzdával!

„Prostě jsem chtěl jít ven. Neberu to tak, že jsem udělal nějakou chybu. Mám teď dva cíle – dostat se na EURO, a abychom s Brightonem postoupili do Premier League. Ale to, že jsem přestoupil ven, bych určitě nevrátil,“ uvedl Jiří Skalák v druhé polovině března.

https://www.instagram.com/p/BEBGq8-NtNp/?taken-by=skali10

Přejděte na další stranu!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace