eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jiráček: první „splátka“ Wolfsburgu | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Jiráček: první „splátka“ Wolfsburgu

📁 Aktuálně, Domácí fotbal 🕔13.2.2012
Jiráček: první „splátka“ Wolfsburgu
Petr Jiráček začíná zářit v Bundeslize. Ve víkendovém duelu ve Volkswagen Areně ve Wolfsburgu byl nejlepším hráčem domácích a hlavně dvěma brankami přispěl k výhře svého týmu nad posledním Freiburgem 3:2.[hr]

Jiráček otevřel skóre už v 5. minutě, kdy k němu propadl míč po rohu a on jej poslal k tyči. Podruhé rozvlnil síť v 61. minutě střelou z osmnácti metrů. „Jiráááááček“ skandovala jeho jméno zaplněná aréna.

„No-Name“ se začínají Magathovi vyplácet, napsal na svých internetových stránkách Sport Bild. „Rýpnul“ si tak do zimního přestupového kolotoče, který ve Wolfsbrugu rozpoutali. Na přání kouče Felixe Magatha přišlo do klubu sedm nových hráčů, za něž „Vlci“ utratili 30 milionů euro. Jiráček, jehož přestupová hodnota se odhaduje na 4 miliony, tak dal klubu svoji první splátku.

„Byl nejlepším hráčem na hřišti,“ řekl o něm Magath. Časopis Kicker ohodnotil jeho výkon známkou 2 (ve stupnici 1-6). Stejně dostal i ofenzivní záložník Schäfer. Tím ale Magathova chvála končila. „Jsme rádi, že máme tři body, ale tím to pro nás končí,“ nebral si Magath servítky. „Hráči mu budou muset vysvětlit, proč nedodrželi moje pokyny. Dopředu nám to šlo, ale dozadu jsme jen pochodovali,“ šil do vlastních řad Magath a i přes tři body označil duel za letošní nejhorší v domácím prostředí.

Méně náročnější na výkon Jiráčka a spol. byl německý tisk. „Jiráčkův transfer přinesl Magathovi vítězství,“ napsal Bild. „Jiráček je typ hráče, který tu chyběl. Přinesl do středu hřiště dravost, nebezpečí a prokázal, že má čich na góly,“ hodnotil jej Wolfsburger Allgemeine Zeitung.

Jiráček se po svém dvougólovém zápisném představí příští neděli odpoledne na hřišti Schalke. Bude to pro něj velmi pikantní souboj. Jednak bude pod tlakem jako hvězda minulého kola a jednak bude hrát proti soupeři, který o čtyři dny dříve v Evropské lize prověří Plzeň, tedy klub, jemuž nejvíc vděčí za to, že nyní může kopat Bundesligu.

-hh-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Ligový speciál časopisu HATTRICK právě v prodeji!

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace