eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jednostranné diskuse v TV studiích Ligy mistrů. Byl to v Manchesteru ofsajd, byla na Realu penalta?

📁 Aktuálně, Blogy, Evropské poháry, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔12.4.2018

Byla penalta proti Juventusu nařízena správně?

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY – Velké emoce a spory diskuse vyvolaly verdikty rozhodčích při čtvrtfinálových odvetách Ligy mistrů, v úterý při duelu Manchester City – FC Liverpool (1:2, první utkání 0:3) i ve středu při zápase Real Madrid – Juventus (1:3, první utkání 3:0). Poněkud zvláštně jednostranné mi však přišly diskuse expertů, a to jak v úterý ve studiu ČT Sport, tak ve středu ve studiu O2 TV Sport.

Po duelu Real – Juventus se Karol Kisel s Michalem Kadlecem shodli na tom, že se penalta pro Real v nastavení za zákrok Benatii na Vázqueze pískat měla, ale že anglický rozhodčí Oliver neměl za řeči a nejspíš i urážky vylučovat brankářskou legendu Buffona, že to prý bylo na sklonku gólmanovy kariéry vůči němu necitlivé, že třeba mohl Ronaldovi penaltu chytit, že sudí fotbal na vrcholné úrovni většinou nehráli a že o tom tedy vlastně nic moc nevědí atd.

No, já mám na věci poněkud jiný názor, minimálně stejný jako televizní komentátor a nyní sekretář pražské Slavie Jiří Vrba, který na Faceboook k penaltě hned ve stylu Ivana Horníka napsal: „Ta byla přísná!“ Ano, pověstný kontakt tam byl, sudí si svůj verdikt obhájí, ale na druhou stranu, není náhodou fotbal na rozdíl od basketu kontaktním sportem? Jsem přesvědčen o tom, že to Vázquez přifilmoval, že většina rozhodčích by takový zákrok nechala být, že by to půlka z nich nepískala ani ve druhé minutě na polovině hřiště. A ještě něco, stát se to na opačné straně, tak si myslím, že by Oliver penaltu proti Realu za stejný zákrok nenařídil. Alespoň takové námitky měly podle mého názoru ve studiu zaznít, i kdyby se experti nakonec přiklonili k názoru, že pokutový kop byl nařízen podle pravidel správně.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: profimedia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace