eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Je znak FAČR „obšlehnutý“? Strahov používá lva, který vypadá jako ten z novozélandského pivního tácku

📁 Blogy, Domácí fotbal, Homepage, TOP Články, Topstory 🕔25.9.2019

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY. Jako první si toho všimli přátelé z iniciativy „Čistý fotbal“. Fotbalová asociace ČR (FAČR) má bezesporu řadu problémů, ale vypadá to, že by mohla čelit další nepříjemnosti. Podle dokonalé analýzy fotbalového fanouška, povoláním grafika Karla Hejkala, který provozuje blog na svém webu dresblog.cz,to totiž vypadá, jako by FAČR používala logo s okopírovaným lvem.

Autor článku (článek ZDE), který stojí za to si přečíst celý, obsáhle rozebírá problematiku kolem vzniku nového loga FAČR z roku 2010 a jeho vývoje do současné podoby.

Jak jde Karel Hejkal do hloubky, dostává se k zajímavému zjištění. Totiž, že ústřední motiv lva ze znaku FAČR je možná okopírován z loga jedné novozélandské firmy z Aucklandu, vyrábějící pivo.

Hejkal se sice nenechává strhnout k absolutnímu soudu, nicméně po přezkoumání všech detailů a argumentů se lze domnívat, že lev v logu FAČR skutečně připomíná kopiilva staršího, „pivního“ z Nového Zélandu.

Je český fotbalový lev kopií?

„Mám-li odpovědět tak, jak to při zvážení všech aktuálně známých faktů cítím, pak ano. Je kopií.Na náhody lze věřit odsud posud,“ píše Karel Hejkal.

„Lev užívaný na znaku FAČR a na dresech české reprezentace je:

  1. podle dohledatelných zdrojů novější než novozélandské logo
  2. se lvem užívaným společností Lion shodný nad míru vyšší než nahodilou.

Pokud FAČR či autoři nepředloží racionální vysvětlení, které by výše uvedené indicie postavilo mimo hru, lze se domnívat, že český fotbal i národní tým se pravděpodobně prezentují nepůvodním znakem,“ tvrdí Hejkal.

Více na eFotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace