eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kdo je za zenitem? TOP 5 světových hvězd, které hrají hůř a hůř

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔19.9.2014

Spain: Champions League - FC Barcelona vs Manchester City

Věk nikdo nezastaví. Tato věc je známá od pradávna, a to nejenom studentům antropologie nebo fyziologie. Zatímco jakmile dospíváme, fyzická kondice se nám společně s mentálními vlastnostmi zlepšuje, tak okolo třicátého roku nastává zlom. Člověk dosáhne svého vrcholu a postupně se začíná ve fyzických výkonech zhoršovat.

Samozřejmě se to týká i profesionálních fotbalistů, i když někteří s věkem právě naopak zrají. Ono lze už na začátku kariéry lehounce odhadnout, a to se netýká jen fotbalu, čí spotřební doba bude krátká, a kdo naopak může v poklidu hrát až do čtyřicítky.

5. Dani Alves (Brazílie, Barcelona)

O odchodu dost možná nejslavnějšího andaluského produktu z Barcelony toho bylo v posledních dnech nebo týdnech napsáno možná až moc. Pro připomenutí, těsně po začátku ligové sezóny ve Španělsku Brazilec ve spolupráci s klubem oznámil, že tento ročník bude v pruhovaném dresu jeho poslední.

Důvody? Kdysi nejlepší světový pravý bek šel s výkonností razantně dolů a katalánský velkoklub správně předpokládá, že to bude rok od roku už jen horší. Alves postupně ztrácí jak rychlostní atributy, tak i ty vytrvalostní. I laický fanoušek si potom mohl všimnout tohoto projevu na hřišti, a to v jiném směru. Zatímco v minulých letech na tom byl fyzicky tak dobře, že i po sprintu přes celé hřiště uměl milimetrově odcentrovat, v loňském a předloňském ročníku tomu tak nebylo.

www.FCBarcelona.cz, můj zdroj informací o katalánském velkoklubu

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace