eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Je horší trenér rasista, nebo trenér, co nezná své hráče?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Tomáš Benda, Topstory 🕔20.3.2018

Zlín nestačil na Plzeň, jediný gól dal Kolář.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE BENDY – Když byl trenér Zlína Vlastimil Petržela po zápase s Plzní tázán na jediný gól utkání, měl jasno. „Tam byla hrubá chyba toho černocha,“ odpověděl prý v emocích a klub se za něj hned v pondělí omluvil „V žádném případě nemůže být řeč o rasismu,“ uvedl sportovní ředitel Zdeněk Grygera. O rasismu možná ne, ale o absenci respektu ke svým svěřencům rozhodně ano.

Reakce na Petrželův kontroverzní výrok na sebe nenechaly dlouho čekat. Další ze zlínských hráčů tmavé pleti Ibrahim Traoré z Pobřeží slonoviny sdílel hlášku svého kouče na Instagramu s popiskem „V Česku je normální takhle mluvit“ a přidal hashtagy #rovnost a #stop rasismu.

Přidal se k němu také pětadvacetiletý útočník druholigové Opavy, jenž šel ve svých slovech ještě dál. „Gól Plzně byl chybou pravého beka (Róbert Matejov), a trenér, který ani neví, jak bránit, to svádí na černocha. Já jsem tmavé pleti a jsem na to hrdý. Český fotbal nikdy nebude na nejvyšší úrovni, pokud tu bude tenhle král blbosti a rasismu. Jak může vůbec trénovat profesionální tým?“ divil se tožský útočník.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: fcviktoria.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace