eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Je FAČR odkladištěm trenérů nebo jejich zajišťovacím ústavem?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Reprezentace, Topstory 🕔28.12.2016

vitezslavlavicka_tiskovakonferenceevrliga_uefa_comVítězslav Lavička, současný trenér české jednadvacítky.

STŘEDEČNÍ TRESTŇÁK ZDEŇKA KUDELYV létě potvrdil výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky (FAČR) nová trenérská obsazení u mládežnických reprezentačních výběrů. A také na návrh nového technického ředitele FAČR Michala Prokeše odsouhlasil změnu v koncepci reprezentační trenérské práce. Od začátku sezony 2016/2017 už tedy trenéři nealternují navzájem u sousedních věkových kategorií v pozicích hlavní trenér – asistent, ale nově by každý kouč měl postupovat se svým ročníkem vždy do vyšší věkové kategorie.

Takže si shrňme, kteří trenéři byli v létě potvrzeni do pozic hlavních trenérů u jednotlivých mládežnických kategorií. U15 dostal na starost Petr Janoušek, U16 Václav Černý, U17 Václav Kotal, U18 Luboš Kozel, U19 Jan Suchopárek a U20 Martin Svědík. Vítězslav Lavička byl u „jedenadvacítky“ jen znovu potvrzen, neboť trenérský post zde zastává již od roku 2015.

Fotbalově sečtělý znalec musí ihned reagovat, že ve výčtu trenérských postů už nastala jedna změna. Ano, po pěti měsících u reprezentační „dvacítky“ skončil Martin Svědík. Několik dní po oficiálním závěru podzimní části české nejvyšší profesionální soutěže, v polovině prosince, byl jmenován do funkce hlavního trenéra FK Mladá Boleslav. A to se tam již málem objevil v červenci, tedy necelý měsíc po svém potvrzení do pozice trenéra U20, když Karel Jarolím byl vykoupen z města „škodovek“ právě opačným směrem.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: uefa.com)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace