eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Je 12 tisíc lidí v mrazu na duel Slavie s poslední Karvinou žalostnou návštěvou,či jde o pomýlený novinářův výrok?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Homepage, TOP Články, Topstory 🕔5.12.2019

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. „Hodně žalostná návštěva,“ napsal na Twitter redaktor deníku Sport a portálu iSport.cz Jakub Dvořák poněkud unáhleně před nedělním ligovým zápasem Slavia – Karviná (2:0), který v Edenu 1. prosince 2019 navštívilo 12.042 diváků, aby pak pozdějším poznáním skutečné návštěvy uznal svůj ústřel. Dvořák to nejprve ještě rozvinul tvrzením, že není umění vyprodat utkání Ligy mistrů s Interem Milánem, ale duel s Karvinou. Tak určitě, nejen mě ale zajímalo, kde kolega Dvořák žije. Jeho původní výrok se totiž jevil v českých fotbalových reáliích poněkud pomýlený, konečné číslo ale nakonec i jeho vyvedlo z původního omylu.

Duel Slavie s Karvinou byl totiž poctěn druhou největší návštěvou v 18. kole. Více lidí přišlo jen v pátek na slezské derby Baník Ostrava – Opava (0:0) – 12 855. Právě tyto dvě návštěvy zvedly průměr kola na 5997 diváků, přičemž celkový průměr činí pouhých 5758 diváků.

Syrovátka: „Žalostná návštěva? Jsme na to hrdí“

Děkuji všem, kteří chodí do Edenu a zasloužili se tak o to, že přes 12 tisíc lidí v mrazu na zápas s posledním týmem ligy je označen jako žalostná návštěva. Ukazuje to, kam jsme se posunuli. Jsem na to hrdý,“ reagoval na Dvořákův tweet slávistický místopředseda a bývalý investigativní novinář Tomáš Syrovátka.

Reakce fanoušků na Twitteru byly mnohem ostřejší, vyvolaly celkem jednoznačně odmítavou diskusi. Zápas s neatraktivním soupeřem v době, kdy v neděli večer klesala k bodu mrazu, přivedl do Edenu podle nich spíš nečekaně dobrou ligovou návštěvu.

Nevím, jestli si Jakub Dvořák pamatuje, že návštěvy přes 12 tisíc diváků chodily – a není to tak dávno – v Edenu na derby se Spartou. Ostatně ještě nedávno měla nejvyšší domácí návštěvy v lize Sparta, kterou vlastní stejně jako deník Sport a iSport.cz Daniel Křetínský.

Více na eFotbal.cz

Foto: slavia.cz
Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace