eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jarolím přílišným střídáním snížil koeficient v žebříčku FIFA. Výhra v Severním Irsku by ale na baráž nestačila

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Kvalifikace MS 2018, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory 🕔19.10.2017

Češi by i přes výhru v Severním Irsku do baráže nešli.

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKYJelikož český výběr Karla Jarolíma vypadl z účasti na MS 2018 v Rusku už v září, tak se tím nikdo příliš nezabýval. Místopředseda Roman Berbr ovšem předminulé úterý vytkl koučovi především špatně zvolenou taktiku v údajně klíčovém zářijovém utkání v Severním Irsku (0:2). Kdyby si to pořádně spočítal, věděl by, že ani kdyby se výsledek v Belfastu 4. září 2017 otočil a Češi tam slavně vyhráli 2:0, byli by sice ve své skupině C druzí, ale stejně by z ní do baráže nepostoupili. Měli by totiž po povinném odečtu zápasů s posledním San Marinem (6:0 a 5:0) jen dvanáct bodů a skóre 8:8 a skončili by mezi druhými celky na posledním nepostupovém, tedy devátém místě. Předběhli by je totiž Slováci, rovněž s dvanácti body, ovšem s mnohem lepším skórem 11:6. Takto zůstalo těsně před branami baráže Slovensko. Česko by do ní šlo, kdyby v pátek 1. září 2017 v Praze Edenu udrželo těsně před koncem proti Němcům (nakonec 1:2) cenný nerozhodný výsledek 1:1.

Je to škoda, protože by Čechy v listopadové baráži čekalo Švýcarsko, s nímž o postup mezi dvaatřicet účastníků MS 2018 v Rusku rozhodně hrát dalo. Úterní los v Curychu rozhodl totiž následovně: Severní Irsko – Švýcarsko, Chorvatsko – Řecko, Dánko – Irsko a Švédsko – Itálie. Obávaným Italům či Chorvatům by se tedy Češi (na místě Severních Irů) vyhnuli.

V Curychu se rozhodovalo podle posledního žebříčku FIFA. V něm sice Česko po říjnových výhrách v Ázerbájdžánu (2:1) a se San Marinem (5:0) poskočilo o dvanáct příček – z 58. na současné 46. místo – ale ani to by na nasazení zdaleka nestačilo. Nasazenými týmy v úterý byly: 11. Švýcarsko, 15. Itálie, 18. Chorvatsko a 19. Dánsko, mezi nenasazené se dostaly: 23. Severní Irsko, 25. Švédsko, 26. Irsko a 47. Řecko (o místo horší než Česko).

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace