eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jarolím byl v roce 2016 úspěšnější než Vrba

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, EURO 2016, Fanoušci, Homepage, Kvalifikace MS 2018, Reprezentace, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔15.12.2016

hattrick_nahled_leden2017

ceskareprezentace_logo85x85UPOUTÁVKA – Aktuální vydání tištěného magazínu HATTRICK ve svém prosincovém čísle, které je na trhu od 8. 12. 2016, zúčtovalo ve své analýze s reprezentačním rokem, o nějž se podělili z hlediska zodpovědnosti trenéři Pavel Vrba a Karel Jarolím. Analýza zjistila, že v roce 2016 byl mírně úspěšnější Jarolím, i když měl daleko horší výchozí možnosti.

Česká fotbalová reprezentace měla mizerný rok. Bez ohledu na to, zda ji vedl Vrba, jenž po neúspěšném EURO 2016 ve Francii neudatně prchl do dagestánského „exilu“ v Machačkale, nebo jeho nástupce Karel Jarolím. Analýza je velmi striktní a nabízí trochu jiný komentátorský pohled. Zabývá se především fakty, čísly a personální situací bez zbytečných rozborů herních a taktických prvků, což je spíše kompetence lukrativně odměňovaných koučů, kteří byli vybráni proto, aby si se situací poradili.

Od existence samostatné české reprezentace se stalo jen třikrát, že utrpěla za rok pět porážek – v roce 1997 v době působení trenéra Dušana Uhrina st. (dosáhla však osmi výher), v roce 2000 v éře Jozefa Chovance (ale šestkrát vyhrála) a letos. Zcela poprvé se za 22 let přihodilo, že počet proher převýšil množství výher.

Podle srovnatelných faktů za rok 2016 byl díky výsledkům listopadového dvojzápasu (2:1 s Norskem v kvalifikaci pro MS 2018 a 1:1 v přátelském duelu s Dánskem) úspěšnější v šesti utkáních Karel Jarolím s bilancí 2-3-1, skóre 6:5, než v osmi duelech Pavel Vrba (2-2-4, 12:10, z toho však šest branek dal český tým Maltě během vesnického přípravného střetnutí v Kufsteinu). Vrba měl na startu k dispozici čtyři přátelská střetnutí, Jarolím dvě.

Vrba „protočil“ v roce 2016 30 hráčů v osmi zápasech bez velkého úspěchu. Jarolím šel do většího rizika. V šesti utkáních využil služeb 36 fotbalistů. Celkem osm hráčů Vrbovy éry použít nemohl nebo nechtěl. Pět z nich se reprezentace vzdalo. Nasadil však do hry celkem 16 hráčů, které Vrba časem buď „hibernoval“, nebo je ve své době neobjevil.

Se všemi podrobnosti čtenáře seznámí analýza v prosincovém Hattricku.

hattrick_titulnistrana_leden2017

-psk-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace