eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jakým právem hráči Sparty rozhodují o tom, zda se Konaté může vrátit?

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, ePojisteni.cz liga, Fanoušci, Homepage, Topstory 🕔11.1.2017

konate_soubojsteclemkveten16_facebook_com_ACSpartaPrahaKonaté v dresu pražské Sparty.

spartaSTŘEDEČNÍ TRESTŇÁK ZDEŇKA KUDELY – V českém fotbale jen tak nenastane čas pro anglický model. Myslím tím takový, kdy Alex Ferguson zastával v Manchesteru United současně trenérský i manažerský post. Ale abychom si obecně rozuměli, dobrý trenér musí být ve své práci také dobrým manažerem. Protože, z angličtiny převzato, manažerem je ten, kdo řídí, kontroluje, organizuje, komunikuje. A to vše trenérská práce zahrnuje. Ale sportovní manažer je nejenom v našem pojetí ten, kdo je v klubu obecně zodpovědný za sportovní chod.

Trenéři by o tuto dvojjedinost u nás opravdu stáli, řadě z nich by se moc líbilo dojednávat se zprostředkovateli hráčů přestupy a pak hráče trénovat. Ale podle mých zkušeností toto u nás zatím není možné. A tam, kde toto řešení zvolili, se opět velice rychle vrátili k zažitému způsobu klubového fungování. Namátkou si vzpomínám na Slavii, která tento model chvíli praktikovala v éře trenéra Josefa Csaplára. Nebo v Brně bratři Prosové na čas pověřili tímto spojením funkcí trenéra Karla Večeřu. Teď podobné rozhodnutí zvažují na Slovácku v souvislosti s trenérem Stanislavem Levým. Znovu zopakuji svůj názor, že doba k tomu u nás ani zdaleka nedozrála.

Ale pozice trenéra je v klubové hierarchii hodně vysoko. Trenér je součástí top managementu a je také dle toho patřičně ohodnocen. A nejenom výší měsíční odměny, ale i dalšími výhodami, kterým se říká nepeněžní plnění. No, ale dost už teorie a vysvětlování.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: facebook.com/ACSpartaPraha)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace