eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jak si žijí hráči v estonské lize? O platech u nás se jim může jen zdát

📁 Homepage, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔21.7.2016

hracinommekalju_uefa.comHráči Nomme Kalju

Když minulý týden Slavia prohrála v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy na hřišti Levadie Tallinn poměrně jasně 1:3, nevyhnula se doma kritickým poznatkům. Třeba dodat, že zaslouženě.

Sešívaným utkání nesedlo, a přestože neměli k dispozici všechny klíčové hráče a opory, estonský soupeř se zkrátka musí porážet. Stačí si připomenout nedávné výsledky našich celků. Před dvěma lety hrála proti Levadii Sparta a doma suverénně zvítězila 7:0, Plzeň ve stejnou dobu deklasovala Nomme Kalju 4:0 a 6:2.

Rozdíl v kvalitativní úrovni mezi naší a estonskou soutěží je až neporovnatelný. Zatímco koeficient pobaltské země byl před startem obou pohárů až na 47. místě a již v prvním předkole vypadly dva ze čtyř klubů, český rok od roku stoupá a letos pravděpodobně obsadí příčku zaručující pro našeho mistra přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace