eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jak Češi okomentovali vyřazení z EURO? Zklamání i ponaučení do budoucnosti

📁 Aktuálně, EURO 2016, Homepage, Hráči, Reprezentace, Topstory 🕔12.7.2016

vladimirdarida_bezmicepohledtureckoeuro16_facebook_com_narodakVladimír Darida patřil mezi opory českého nároďáku.

ceskareprezentace_logo85x85OHLASYZmar, neúspěch, zklamání. Fanoušci českého národního týmu mají jasno, jak ale letošním mistrovství Evropy ve Francii viděli samotní hráči a trenér Pavel Vrba? Nabízíme vám vybrané ohlasy po posledním zápase ve skupině!

Česká reprezentace vstoupila do šampionátu těžkým zápasem se Španělskem, kde se 87 minut úspěšně bránila, pak ale rozhodl o výhře Gerard Piqué. V druhém klání nás jasně přehrávali i Chorvaté, nakonec jsme ale překvapivě vydolovali bod za remízu 2:2.

Klíčovým duelem tak byl střet s Tureckem, které do té doby bylo ve skupině D bez zisku bodu. Jenže Češi důležitý zápas nezvládli, prohráli 0:2 a se šampionátem se loučí. Stejně tak se loučili s nároďákem Jaroslav Plašil a David Lafata.

Jak vnímají turnaj hráči národního celku? Kde byla hlavní příčina neúspěchu? A jak bude vypadat kvalifikace na nadcházející mistrovství světa 2018 v Rusku?

Je to samozřejmě obrovské zklamání. Ale odvedli jsme tu kus práce, bohužel s nedobrým koncem. Nechali jsme na hřišti všechno, není se za co stydět. Takový je fotbal a musíme hledět do budoucnosti.

– Tomáš Necid, 26 let, útočník Bursasporu

Je to hodně velké zklamání. Možná bych to srovnal s tím, když jsme s Freiburgem sestoupili do druhé německé ligy. Chce to, aby se dostalo pár dalších kluků do zahraničí, aby nás bylo venku co nejvíc. Abychom byli navyklí na tempo, což se potom projeví v zápasech nároďáku.

– Vladimír Darida, 25 let, záložník Herthy BSC

Když se podíváte na nás a soupeře, tak oni mají hráče z Realu Madrid, Barcelony… My takovou individuální kvalitu nemáme, takže pro úspěch to musíme urvat týmovostí a trochou štěstí. Přál bych si, aby to bylo jako v roce 2004, kdy na naší soupisce byli hráči z AC Milán, Juventusu.

– Tomáš Sivok, 32 let, obránce Bursasporu

Samozřejmě naším cílem byl postup ze skupiny. Bohužel se nám to nepodařilo, takže nebudu říkat, že náš výstup tady na turnaji byl úspěšný. Všechny tři zápasy ukázaly, že fotbal se hraje jinak než u nás v Čechách. Tempo a kvalita hráčů na této úrovni jsou neuvěřitelné. Myslím, že pro nás to ME bylo obrovské ponaučení. Pro spoustu hráčů, kteří budou pokračovat v reprezentaci, je to obrovská škola a doufám, že toho využijí v dalších kvalifikačních cyklech.

– Pavel Vrba, trenér české reprezentace

-Jan Hloch-

(zdroj fotky: facebook.com/narodak)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace