eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Jablonecký kanonýr Tecl exkluzivně: Dalo se vycítit, že ve Slavii šanci nedostanu

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Evropské poháry, Fanoušci, Het liga, Homepage, Hráči, Reprezentace, Rozhovory, Rozhovory Jana Hlocha, Topstory 🕔20.10.2017

Stanislav Tecl po půl roce znovu oblékl jablonecký dres.

EXKLUZIVNÍ ROZHOVORS pražskou Slavií na jaře zažil oslavy mistrovského titulu. Už třetí ve své kariéře! Do Edenu však přišlo v létě hned několik posil, což jej odstavilo na druhou kolej. Odešel tak na hostování do Jablonce, kde tamní prostředí velice dobře zná. Výsledek? Doposud dal šest branek v osmi zápasech a mezi kanonýry celé ligy je lepší už pouze plzeňský Krmenčík, a to o jediný přesný zásah. Řeč je pochopitelně o 27letém útočníkovi Stanislavu Teclovi, který v rozhovoru pro HATTRICK.cz a eFotbal.cz mimo jiné prozradil, jak vzpomíná na gól v Lize mistrů do sítě anglického Manchesteru City.

Jak ses objevil zpět v Jablonci? Když přišla řeč na hostování v jiném klubu, byl právě Jablonec volbou číslo jedna?

Musím přiznat, že od začátku jsem byl v kontaktu s Jabloncem. A vzhledem k rodině to pro nás byla první možnost.

Kdo vlastně první „vytáhl“ téma odchodu? Slavia nebo ty?

Myslím, že to tak nějak vyplynulo ze situace. Postupem času bylo jasné, že možnost objevit se na hřišti je téměř nulová. Tak jsme se s trenérem domluvili, že hostování pro mě bude lepší volbou.

Jaké pocity v tobě zanechalo jaro v pražské Slavii? Převládá radost ze zisku mistrovského titulu nebo spíše zklamání z toho, že jsi nedostával na hřišti tolik prostoru, kolik bys chtěl?

Pocity jsou skvělé! Já jsem si ten půlrok užíval, a to, že jsme dokázali vyhrát titul, je naprosto krásný zážitek.

Ve sbírce máš už tři tituly, jeden právě se Slavií a dva s plzeňskou Viktorií. Kterého si považuješ nejvíce?

Všech stejně. Mám štěstí, že jsem dostal šanci být v mimořádných týmech v pravý čas.

Ve Slavii oslavil titul, teď je zpátky v Jablonci.

Na Plzeň máš dobré vzpomínky? Připomeneš si třeba občas svůj gól v Lize mistrů proti Manchesteru City?

Spíš to rád vytahuje Lukáš Masopust, ten k tomu má pořád nějaké připomínky. Jinak mám na Plzeň jen ty nejlepší vzpomínky. Mám spoustu zážitků, jak ze hřiště, tak i z kabiny. A myslím, že na Plzeň nikdy nezapomenu.

V posledním ligovém kole sezony 2016/17 jsi dvěma góly sestřelil brněnskou Zbrojovku, ale v úvodu nového ročníku jsi v sešívaném dresu ve čtyřech zápasech neodehrál ani minutu. Jak to?

Samozřejmě mě to štvalo. Ale na druhou stranu Slavia dobře posílila a všichni hrát bohužel nemůžou. Bohužel tedy pro mě. (úsměv)

Začal jsi cítit už v letní přípravě, že nebudeš dostávat šance? Vidět přicházet jednu posilu za druhou asi nebylo zrovna nejpříjemnější…

To je fotbal. Přišli dobří hráči, někdo musel odejít, to je prostě normální. Ale samozřejmě se to vycítit dalo. Když se nad tím člověk zamyslí, navíc po takové době, co fotbal hraji, tak jsem asi tušil, jak se pro mě situace vyvíjí.

Teď válíš opět na Střelnici, kde vlastně trávíš už svou třetí sezonu. Je právě teď to nejlepší období, jaké jsi na severu Čech zažil?

Až na první půlrok, který nebyl z mojí strany dobrý, si to sedlo. Výkony nebyly špatné, naštěstí se povedlo na to navázat a daří se mně i týmu. Z fotbalu mám obrovskou radost, to mě hodně těší. Snad nám to vydrží.

Celkem šest gólů v osmi zápasech, tvoje zásahy navíc vždy znamenaly zisk bodů! S dosavadní střeleckou bilancí musí panovat spokojenost, ne?

Popravdě si myslím, že těch gólů mohlo být i více.

Šest gólů v osmi zápasech? Prý jich mohlo být i více.

Jak moc řešíš tabulku střelců HET ligy? Celkové druhé místo tě těší? A jak moc tě láká koruna pro nejlepšího kanonýra ligy?

Samozřejmě mě to těší. Budu se snažit dávat góly, co to půjde, ale mnohem důležitější je pro mě umístění v ligové tabulce. Pevně věřím, že právě tam uděláme úspěch.

S jakým číslem, co se počtu gólů týče, budeš na konci podzimu spokojený? Máš konkrétní cíl?

To vůbec nemám. Uvidíme, kolik to nakonec hodí.

A co cíle samotného Jablonce? Je primárním úkolem vybojovat evropské poháry, nebo míříte ještě výše?

Teď nás čekají těžké zápasy, ale zatím jsme hráli dobře. Doufám, že budeme bojovat o poháry až do konce sezony.

Bod za bezbrankovou remízu v Olomouci v minulém kole je ziskem či ztrátou? Mohla (nebo spíše měla) některá z tvých šancí skončit gólem?

Určitě ziskem. Sigma hraje velice dobře, můžeme děkovat Vlastovi (Vlastimil Hrubý – pozn. red.), že jsme si odvezli bod. A šanci jsem měl, bohužel mi chyběl kousek, abych míč dokázal nějak popostrčit a zakončit do prázdné branky.

V druhé polovině října doma přivítáte Spartu Praha, pak míříte na derby do Liberce. Je vůbec reálné z tohoto dvojutkání získat plný počet bodů?

Reálné to stoprocentně je. I když nás nečeká nic jednoduchého.

Tecl zatím neví, zda se vrátí do Slavie bojovat o místo.

S tvou formou by nebylo žádným překvapením, kdyby ses objevil v kádru reprezentačního A-týmu na duely s Ázerbájdžánem nebo San Marinem, kam se vešel například Šimon Falta ze Sigmy. Doufal jsi v koutku duše v nominaci? Napadlo tě vůbec něco takového?

Musím říct, že jsme o tom ani nepřemýšlel.

Jaké jsou tvé další plány? Dovedeš si představit setrvání v Jablonci, nebo už vyhlížíš příležitost zabojovat o místo v pražské Slavii?

To je ještě daleko. Bude záležet na mých výkonech. V létě si na to sedneme s panem Paskou a uvidíme, co dál.

Na závěr ještě krátce k Jihlavě, kde jsi fotbalově vyrůstal. Sleduješ pravidelně její výkony a výsledky? Dokáže se v lize udržet i tentokrát?

Jihlavu sleduji v každém kole. Věřím, že to kluci zvládnou a ligu Jihlavě zachrání.

Útočníkovi Jablonce Stanislavu Teclovi děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.

-Jan Hloch-

(zdroj fotek: fkjablonec.cz, slavia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace