eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Ivan Grégr, muž, který pískal Maradonu i Gullita, založil Výzvu 2021: „Na Berbra každý nadává a pak ho zvolí“

📁 Aktuálně, Domácí fotbal, Homepage, TOP Články, Topstory 🕔2.1.2020

ČTVRTEČNÍ OFSAJD PAVLA PROCHÁZKY. Jak už před Vánocemi uvedl v interview pro Aktuálně.cz, situace v českém fotbale ho velice trápí. Respektovaný rozhodčí Ivan Grégr (77 let), mj. autor známé knihy s názvem „Černá svině“, který odřídil přes 300 ligových zápasů a v mezinárodních duelech pískal duely i Maradonovi, Van Bastenovi nebo Gullitovi, proto v prosinci založil s bývalým kolegou Karlem Popperem iniciativu s názvem Výzva 2021 (vyzva2021.cz). Jak jsme již opakovaně informovali, hlavním cílem autorů a signatářů výzvy je konec současné autoritářské praxe některých „starých struktur“ ve strahovském vedení fotbalové asociace (FAČR), hlavně směrem k volbám v roce 2021.

Navzdory dovoleným a vánočním a novoročním svátkům se pod petici sešlo již 1400 podpisů.Podle organizátorů by mezi nimi měla být i některá známá a překvapující jména, která chtějí autoři zveřejnit později až po konzultaci s nimi. 

Dnes přinášíme stanoviska jednoho z hlavních zakladatelů Výzvy 2021 Ivana Grégra, jak je sdělil i kolegům v Akuálně.cz.:

O DŮVODECH VZNIKU VÝZVY 2021

Já už žádné osobní ambice nemám, jsem již starší pán. Ale někdo s tím začít musí. Všichni na Romana Berbra nadávají, ale pokaždé ho zvolí. Pokud se někdo bojí odvety za svůj názor, je to de facto diktatura, ne demokracie.

Vadí mi třeba jmenování Pepíka Chovance předsedou komise rozhodčích. Znám ho velmi dobře, několikrát jsem ho i pískal, vážím si ho jako bezvadného fotbalisty i člověka. Ale on zkrátka nemůže řídit komisi rozhodčích. Přirovnal bych to k tomu, jako kdyby ho v dobách hráčské kariéry trénoval oštěpař Jan Železný. Předsedou komise by měla být osobnost, která něco v této profesi dosáhla. Osobnost, která má respekt. A také pod sebou by měla mít odborníky. No a dneska máte v komisi rozhodčích jediného člena, který má za sebou ligové zkušenosti v oboru (Martin Wilczek – pozn. aut.). Z pohledu prestiže arbitrů to není nic dobrého.

Více na eFotbal.cz

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace