eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Inventura slávistických posil | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Inventura slávistických posil

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔2.1.2016

soucektomas_radost slavia.czNajde Souček v Hušbauerovi parťáka do středu hřiště?

skslaviapraha_logo85x85Slávistické posilování je v plném proudu. Ještě před koncem roku do Edenu dorazila čtyři nová jména. Jmenovitě jde o záložníka Josefa Hušbauera ze Sparty, ofenzivního univerzála Zdeňka Linharta z Českých Budějovic, talentovaného středopolaře Antonína Baráka a krajního obránce Jana Bořila. Jsou to opravdu hráči, kteří sešívané posunout výše? A posilují v Edenu na pozicích, které posilovat potřebují?

Ve znamení potřebných příchodů

Vycházejme z předpokladu, že trenér Dušan Uhrin bude na jaře praktikovat stejné rozestavení jako na podzim. To se v průběhu podzimu vykrystalizovalo v klasické 4-2-3-1. Během první poloviny soutěže měla Slavie k dispozici velmi úzký kádr a některé pozice bylo potřeba zdvojit. Například jednadvacetiletý Barák je ideální alternativou na pozici nejofenzivnějšího středního záložníka. Tu při ideální stavu zastává gruzínský záložník Levan Kenia, ale ten má dlouhodobě problémy s chatrným zdravím.

Výhodou Jana Bořila je, že je použitelný na obou stranách obrany. Ty potřebovaly nutně posílit i přesto, že sešívaní mají druhou nejlepší obranu v lize. Zvláště z pravé strany se očekávala větší podpora ofenzivy.

Nákup Josefa Hušbauera vzbudil rozporuplné reakce kvůli hráčově sparťanskému původu i drastickému poklesu formy v loňském kalendářním roce. Na druhou stranu, s Hušbauerem přichází případné řešení pozice druhého středního záložníka vedle defenzivně laděného Součka. A když už nic jiného, tak bývalý sparťan přinese jistojistě tolik potřebnou zvýšenou frekvenci střelby zpoza vápna. Slavie totiž během podzimu dala zpoza šestnáctky naprosté minimum svých branek.

Pro pokračování přejděte na další stranu!

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace