eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Inventura slávistických posil II | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Inventura slávistických posil II

📁 Domácí fotbal, Homepage, Synot liga, Topstory 🕔16.1.2016

berkovec_slavia.cz

Udrží si Berkovec pozici jedničky?

Když jsem psal na začátku ledna naposledy o slávistických posilách, bylo v kolonce příchodů číslo čtyři. K dnešnímu dni už evidujeme celých osm nových tváří v kabině sešívaných.  Dalšími příchozími se stali útočníci Muris Mešanovič s Lukášem Železníkem, brankář Jiří Pavlenka a další ofenzivní hráč Jaroslav Mihalík.

Zvyšování ofenzivní síly

Pátý tým aktuální tabulky masivně posiluje zejména ofenzivní část. Z osmi posil hned šest na hřišti operuje blíže soupeřově brance. Trenér Uhrin také proklamoval změnu rozestavení, kdy se z podzimního  4 – 2 – 3 – 1 s největší pravděpodobností stane 4 – 4 – 2.

Příchody do ofenzivy jsou logické. Slavie sice měla docela produktivní útok, ale týmy z první trojky nastřílely minimálně o jedenáct gólů více než sešívaní. A útok na první trojku by měl být cílem slávistického jara. Jména jako Mešanovič a Železník určitě zvýší údernost útočné vozby. První jmenovaný by se měl výborně doplnit s kanonýrem Škodou. Železník zase platí za běhavého hráče, který bude také určitě platný. Otázka je, jak budou hráči spokojení s vytížením. Přece jen byli oba klíčovými hráči pro své minulé kluby a v Edenu je čeká boj o základní sestavu.

Kdo bude slávistickou jedničkou?

Zajímavý je také příchod brankáře Pavlenky. Ten bude mít velmi těžkou pozici. Dosavadní slávistická jednička Berkovec je velmi kvalitní brankář. To dokázal jak předminulou sezonu, kdy hostoval v Bohemians tak i během letošního podzimu.  V úvodní polovině sezony udělal slávistický brankář výrazné chyby akorát proti Olomouci a Příbrami. K tomu všemu jde o odchovance sešívaných. Pavlenka tak jde do těžkého boje a bude zajímavé sledovat, jestli se smíří s případnou rolí dvojky.

Ze Slovenska dorazil také křídelník Mihalík. Jednadvacetiletý žilinský odchovanec začne jaro pravděpodobně na lavičce. Velkou výhodou představuje jeho univerzálnost. Je schopný zahrát na obou krajích zálohy a v případě potřeby i na hrotu.

Sešívaní tak pokračují v trendu, kdy opravdu přivádějí hráče na pozice které potřebovali nutně posílit. V Edenu se rýsuje velmi zajímavý tým a už jarní část naznačí jak velkou bude mít sílu v kontextu nejužší české špičky.

-Filip Harviš-

(zdroj fotky: slavia.cz, fcb.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace