eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Inspirovali se Berbr a spol. u Hitlera? Navrhují „konečné řešení“ moravské otázky. Moravan Zlámal píše šéfovi FIFA

📁 Aktuálně, Blogy, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, Pavel Procházka, Topstory 🕔30.1.2018

Inspirovali se Berbr a spol. u Hitlera?

ÚTERNÍ RÁNA PAVLA PROCHÁZKY – Z takového jednání a slovníku mrazí. Připomíná to nechvalně známá období naší historie – nacistické a sovětské okupace. Kontroverzní místopředseda FAČR Roman Berbr a jeho kolegové z tzv. vyjednávací komisi za Čechy (předseda Středočeského fotbalového svazu Miroslav Liba, jeden z aktérů slavných Horníkových odposlechů, předseda Pardubického fotbalového svazu Michal Blaschke, proslavený maily s Berbrem o tom, jak přidělit státní dotace kamarádům, „kteří nás volí“, a Adolf Šádek, ředitel Viktorie Plzeň)se měli v pátek 26. ledna 2018 setkat s moravskými zástupci na prvním jednání o případných změnách stanov FAČR.

Jenže schůze trvala asi deset minut, berbrovci tam vytáhli na stůl své návrhy, když předtím opět nebyl předem znám žádný program jednání a moravští zástupci tak nevěděli, co se tam vůbec bude dít. Není známo, zda ten návrh psal samotný Roman Berbr,v každém případě připomíná sloh ne příliš zdatného žáka šesté třídy základní školy, v němž sami zástupci za Čechy ani nedovedou správně napsat příjmení jednoho z nich. Jmenuje se Blaschke, nikoli Blashke (viz přiložený dokument). To je možná detail, hrozivě ovšem zní termíny jako „normalizační komise“ apředevším „konečné řešení“.

„Jako KONEČNÉ ŘEŠENÍ česká komise navrhuje a předkládá…“. Kde hledají Berbr a spol. při psaní svých materiálů a termínů inspiraci?Doufám, že ne u nacistů a Adolfa Hitlera s jejich konečným řešením židovské otázky? Konečné řešení židovské otázky (německy: Endlösung der Judenfrage, zkráceně Endlösung) byl, jak známo, německý nacistický plán na systematickou genociduevropského židovstva během druhé světové války, který měl být vyústěním holokaustu.

…čtěte celý článek na eFotbal.cz!

(zdroj fotky: isifa.com/Eduard Erben)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace