eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Idol Ibrahimovič v novém Hattricku: Já můžu všechno

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Homepage, Hráči, Idol, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔18.3.2016

hattrick_dueben2016_nahled

UPOUTÁVKA – Švédský útočník bosensko-chorvatského původu Zlatan Ibrahimovič, nyní lídr francouzského týmu Paříž St. Germain, dříve hvězda Ajaxu, Juventusu, Interu Milán, AC Milán i Barcelony, je nevyčerpatelné téma. Proto jsme mu vyhradili rubriku IDOL v novém čísle magazínu HATTRICK, který je v prodeji od 6. března.

Profil svérázného a značně kontroverzního fotbalisty, jemuž dal fotbal všechno a nebýt jeho, tak by zřejmě skončil ve vězení, nabízí srovnání s českým obrovitým dobrodějem Janem Kollerem, který byl v dobách své největší slávy stejně dobrý, ne-li lepší. Byl jen skromný a plachý a nikdy neměl potřebu na sebe upozorňovat velkohubými prohlášeními.

Ibrahimovič je obdivován především na hřišti. Mimo ně je zřejmé, že jeho lidská pověst nedosahuje té fotbalové.

Ze Zlatana Ibrahimoviče, jemuž bude po EURO 2016 už 35 let, pozvolna „lezou“ informace, že jeho kariéra bude končit. „Nejpravděpodobnější je, že po mistrovství Evropy skončím v národním týmu. Není uzavřena záležitost s PSG. Na přestup do Anglie, což by mě lákalo, už je asi pozdě. Ale zahrát si ještě americkou MLS by asi byla úžasná záležitost,“ řekl nedávno Ibrahimovič britskému listu Daily Mail.

Podle francouzského listu l´Equipe má však Ibrahimovič zásadní nabídky hrát americkou MLS a mohl by následovat Davida Beckhama, Thierryho Henryho, Andreu Pirla, Stevena Gerrarda či Franka Lamparda a další evropské hvězdy.

V Hattricku se také prostřednictvím citací ze své autobiografie otevřeně vyjadřuje také k řadě kontroverzních momentů ve své kariéře včetně různých konfliktů, potyček a excesů. Trenéra Barcelony Pepa Guardiolu nazývá otevřeně bezpáteřním srabem. Na vysvětlení ho chování má jeden univerzální argument: on je Zlatan Ibrahimovič a on je z Rosengårdu, nebezpečné čtvrti přistěhovalců na okraji Malmö, kde se to prostě tak dělá. Sám však také na rovinu přiznává, že se našli lidé, před nimiž chtě nechtě sklonil hlavu a projevil respekt k autoritě. Jedním z nich je trenér Fabio Capello.

Článek o „Ibrovi“v novém Hattricku je rozhodně čtením, které by si čtenáři našeho magazínu neměli nechat ujít.

Hattrick_duben2016_titulni

-psk-

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Soutěž magazínu Hattrick

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace