eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

I přes zákaz do akce aneb Celý parking za ramena

📁 Domácí fotbal, Homepage, Topstory 🕔4.10.2016

mestskystadionostrava_fcb-cz

Dalo se očekávat, že vběhnutí jistých jedinců na trávník během dlouho očekávaného slezského derby mezi Baníkem Ostrava a Opavou bude mít dohru. Čekalo se jen, jak se rozhodne disciplinární komise.

Finanční pokuta ve výši 50 000 korun se dala považovat za docela mírnou. Přeci jen přerušení trvalo déle minut, nevběhl jeden člověk nýbrž lavina výtržníků a pokud by došlo k ukončení zápasů ve prospěch hostí, nikdo by se tomu nemohl divit. Peněžní trest se ještě dal skousnout, ten druhý už méně.

Uzavření stadionu není u nás až tak rozšířeným kárným prostředkem, zato však tvrdým. Zatímco i některé prvoligové celku jsou zvyklé na osiřelé tribuny a omezenou až žádnou diváckou podporu, pro někoho jako Baník se jednalo o obzvláště krutou ránu. Snad pro příště dostane bezpečnost naprostou prioritu a podobný incident se již nezopakuje. Majitel Václav Brabec pak zřejmě přistoupí ke kroku, nad kterým přemýšlel – prodej.

Aby toho nebylo málo, zákaz vstupu se týkal klání proti Českým Budějovicím, jednomu z postupových adeptů. Rekord v návštěvnosti tak jako při slezském derby by se nekonal, nicméně solidní návštěva by určitě dorazila.

Znamenalo to však volno pro všechny slušné a věrné fandy? Ani náhodou. Na parkovišti vedle Městského stadionu se postavilo malé pódium s projekcí. Kdo chtěl, mohl zápas vidět, ačkoli jen takhle omezeně. Vstupné se samozřejmě nevybíralo, byť náklady se na pár tisícovek vyšplhaly. Takhle to tam vypadalo.

Skandovalo se mnohdy hlasitě, k hráčům ale dolehlo jen minimálně. Mezi parkovištěm a stadionem se nachází docela velký prostor určený k chození kolem něj, navíc vysoké tribuny tvořili silnou zvukovou bariéru. O to ale tak úplně nešlo. Potvrdilo se, že drtivá většina se od problémových chuligánů distancuje, že se to mizivé procento nezodpovědných najde všude, viz utkání Sparta-Slavia. A ukázalo to jejich věrnost. Nejsem si jistý, že by se jinde sešli v tak hojném počtu.

-Jaromír Železník-

(zdroj fotek: fcb.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace