eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hvězdy na poštovních známkách? To už je staré, teď frčí fotbalisté na zdech domů!

📁 Články, Homepage, MS 2014, Reprezentace, Topstory 🕔17.7.2014

vanpersierobin_radost uefa.com

Dvacáté mistrovství světa ve fotbale v Brazílii v neděli 13. července skončilo, ale několik nezapomenutelných momentů navždy zůstane ukryto v myslích fanoušků. Kanibalské kousnutí Luise Suareze do krku Giorgia Chielliniho v utkání s Itálií či další mnohem pozitivnější okamžiky.

Řada takových momentů z velkých turnajů se dokonce často dostane v různých zemích i na poštovní známky, jako to bylo například u vítězného nájezdu švédského hokejisty Petera Forsberga na zimních olympijských hrách v roce 1994 v norrském Lillehammeru. Ve Švédsku se vyjímá na známkách i známý fotbalista Zlatan Ibrahimovič, ale do módy se, zdá se, dostává jiný fenomén.

Van Persieho hlavička je slavná! Co jiného byste si měli dát na fasádu?

Stavíte nebo renovujete nový dům? Bílým fasadách už dávno odzvonilo, nyní jsou časté spíše živé až křiklavé barvy jako žlutá či červená, ale i ty zřejmě pomalu zmizí v minulosti. Chcete být in? Pak si zcela jistě nechte nakreslit na fasádu rodinného domu Robina van Persieho.

Proč zrovna nizozemský kapitán? Právě jeho geniální hlavička po centru Daleyho Blinda do sítě Španělska se stala možná největší ozdobou právě skončeného světového šampionátu. To právě on možná jako jediný zastiňuje kousnutí Suareze v tom pozitivním slova smyslu.

Už v roce 1996 se na mistrovství Evropy trefil podobným způsobem do sítě Ruska český útočník Pavel Kuka, ale jeho branka se slavnou nestala. Van Persie svou trefu doprovodil působivým letem a rázem je na světě motiv na domovní fasádu, poštovním známkám už odzvonilo…

vanpersierobin_nazdi twitter8TrollFootball

-hra-

(zdroj fotek: uefa.com, twitter.com/8TrollFootball)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace