eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hurá! Na Letné lístky měli. Některé se špatným kódem…

📁 Blogy, Články, Domácí fotbal, Homepage, ME do 21 let 2015, Pavel Procházka, Reprezentace, Topstory 🕔22.6.2015

fanousci_eurou21 facebook.comunder21Fanoušci přišli na druhé zápasy základních skupin ve větším počtu.

BLOG – Cituji z oficiální zprávy: „Organizační výbor (OV) mistrovství Evropy ve fotbale do 21 let v Česku po prvním hracím dnu provedl změny v úseku ticketingu a distribuce vstupenek, aby v dalších zápasech šampionátu bylo zajištěno maximální možné naplnění kapacity všech čtyř stadionů. OV reaguje především na události ze čtvrtečního utkání skupiny B v Olomouci mezi Itálií a Švédskem, kde vinou selhání lidského faktoru nebylo zaneseno do prodeje přibližně 2500 vstupenek.“

„Je na místě nasměrovat do Olomouce naši omluvu. Velmi nás mrzí, že se na utkání nedostali fanoušci, kteří o něj projevovali velký zájem. Organizační výbor přitom deklaroval vyprodanou kapacitu. Nyní jsme přijali celou řadu opatření, aby se něco takového už v rámci turnaje neopakovalo,“ uvedl předseda OV Petr Fousek s tím, že nad agendou ticketingu a prodeje vstupenek nyní přebírá přímou gesci Michal Valtr, místopředseda OV.

Představitelé OV také potvrdili a znovu zdůraznili oficiální „čisté“ kapacity jednotlivých stadionů pro domácí ME tak, aby nedocházelo k dalším dezinformacím v médiích. Eden má po všech bezpečnostních a mediálních sníženích kapacitu 17.430 míst, Letná 16.956, Olomouc 10.897 a Uherské Hradiště 6504 míst.

fousekpetr_uefa.comPetr Fousek se omluvil za chybu lidského faktoru.

A co to je vyprodáno?

Inu, dobrá. Šéf organizačního výboru fotbalového ME do 21 let Petr Fousek se zeptal reportérky České televize Moniky Čuhelové: „Co to je vyprodáno?“

Já se zase ptám, „Co je to bezpečnostní a mediální snížení kapacity“? A hlavně k čemu má sloužit? Třeba v Praze –Edenu i na Letné seděli dánští, resp. srbští fanoušci při utkání s Českem normálně v hledišti, přímo mezi českými diváky.

Tedy nikoli ve svém sektoru, ve své „kleci“, obehnané plotem, jako tomu bývá při ligových zápasech nebo při utkáních Ligy mistrů, Evropské ligy či kvalifikace ME 2016. Takže v tomto případě se kapacita kvůli „bezpečnosti“ vůbec nezmenšuje, ale právě naopak.

V Edenu i na Letné mají novináři rovněž své prostory. Mnoho dalších nezaberou, možná nějaké to místo „spolykají“ speciální kamery.

fanouscislavie_fandeni slavia.czFanoušci se na Letné předvedli v lepším světle než v Edenu.

A že se neprodávají lístky do prvních řad, z nichž je hůř vidět? Logika vskutku hodná některých fotbalových funkcionářů. Ať divák nevidí raději vůbec nic a jde bez vstupenky domů, než aby viděl hůře.

Milí přátelé z organizačního výboru ME „21“, z FAČR a UEFA, všude na světě, na všech stadionech, v koncertních sálech, v divadlech a kinech jsou místa, odkud je vidět (a slyšet) lépe, a odkud je vidět hůře. Proto jsou také stanoveny různé ceny vstupenek, že?

Ale dejme tomu, i když snížit kapacitu při mírumilovném obecenstvu o čtyři tisíce, je zbytečně mnoho.

Jakým způsobem selhal lidský faktor?

Hlavně se mi líbí, jak „selhal lidský faktor“ v Olomouci, kde „zapomněl“ poslat do distribuce 2500 lístků. Slušný počet. Škoda, že nám páni a dámy z organizačního výboru už nesdělili, zda to bylo selhání „z blbosti“, nebo z „korupce“.

Čeští fanoušciČeští fanoušci umí vytvořit výbornou atmosféru.

Ještě, když jsem působil v deníku Sport, dostávali jsme v éře hvězdného Nedvědova národního týmu před vyprodanými kvalifikačními zápasy s Nizozemskem či Německem od zahraničních zájemců o vstupenky opakovaně avíza, jak jim nejmenovaní pracovníci fotbalového svazu nabízejí mnohokrát předražené lístky v řádu tisícovek eur!

Takže bych se nedivil, kdyby tento zajímavý byznys zase někoho zlákal.

Ale přece jen musím kvitovat, že po mediální kritice po prvních zápasech malého EURO se situace s lístky v sobotu na Letné před duelem se Srbskem markantně zlepšila. „Vyprodáno – nevyprodáno“, v letenských pokladnách najednou vstupenky byly (na rozdíl od středečního Edenu) ještě pár minut po výkopu.

Jak vidno, stačí se ozvat a „lidský faktor“ se polepší.

Když tiskárna špatně tiskne lístky

Ale nebylo by to v Česku, kdyby vše klapalo. Tentokrát byl na Letné problém v tom, že některé vstupenky měly špatně vytištěný čárový kód. Takže je turnikety odmítaly.

klimentjan_radost facebook.comunder21Jan Kliment vstřelil první branku v době, kdy ještě všichni nebyli na svých místech.

Když jste se tedy prodrali davy lidí před vchodem až k turniketu, váš lístek byl elektronicky odmítnut. Pořadatelé vás poslali do „zákaznického centra“ v přilehlé vrátnici letenského stadionu. S tím, že vám tam vytisknou novou, náhradní vstupenku.

Když jste tam dorazili, řekli vám, že u nich to nedělají, že musíte jít do „zákaznického servisu“, který je hned vedle pokladen, kde jste si lístek koupili.

Když jste tam přišli, seděl za přepážkou jeden jediný zpocený mladík (druhé okénko s počítačem bylo prázdné, kolega už zřejmě sledoval fotbal) a snažil se vytisknout hned několik nových lístků skupince notně rozzuřených fanoušků, kteří právě z hlediště slyšeli, že Kliment dal první český gól…

Po několika minutách jste se dostali na řadu. Mladík za přepážkou musel nejprve vyhledat váš sektor, řadu a místo. Než to udělal, uběhl další cenný čas. Pak se snažil nový lístek vytisknout, ale protože měl v tiskárně špatně vložený papír, nepovedlo se mu to.

Takže to samé celé znovu.

UEFA European Under-21 championshipČeští hráči měli proti Srbsku mnoho důvodů k radosti.

Kolem 20. minuty prvního poločasu jste se dostali do ochozů. A to jste měli štěstí, že jste si dali před utkáním slušnou časovou rezervu. Jinak byste přišli o celý první poločas a o druhý Klimentův gól.

Že to byla smolná náhoda? Ale kdeže, v zákaznickém servisu se válela spousta podobných lístků se špatně čitelným kódem.

To víte, ten lidský faktor je prevít. Nebo také počítač, tiskárna, toner, špatně vložený papír atd. Pamatuji doby, kdy na Letnou chodilo dvacet až třicet tisíc lidí. Během čtvrt hodiny si všichni stihli koupit lístek a seděli či stáli v pohodě v hledišti.

Já vím, to byla jiná doba, nebyly mobily a počítače.… Ovšem lidský faktor, darebák, ten tu byl odjakživa.

Jak by ale řekl klasik, poměry se nesporně lepší, viz sobotní Letná. Teď aby byly otevřené pokladny s lístky i před úterními a středečními duely ME „21“.

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

(zdroj fotek: facebook.com/under21, uefa.com, slavia.cz, Jakub Syrůček, profimedia.cz)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo právě v prodeji

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace