eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hrál MSFL, teď bojuje v Eredivisii o poháry! Jak si letos vede Jaroslav Navrátil?

📁 Aktuálně, Homepage, Hráči, Topstory, Zahraniční fotbal 🕔3.4.2016

jaroslavnavratil_pohledbezmice_heracles_nlJaroslav Navrátil letos nastupuje pravidelně.

heraclesalmelo_logo128x128Tenhle fotbalový příběh je už starý několik let. Dnes již čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč Jaroslav Navrátil hrál ještě v roce 2012 coby dorostenec třetí nejvyšší soutěž u nás v dresu MSK Břeclav, pak si jen ale všimli agenti z Nizozemska. Zrodil se tak neuvěřitelný přestup z MSFL rovnou do Eredivisie!

Navrátil měl nepochybně mnoho talentu, trochu se ale obával, že třetí liga v Česku může být pro něj strop. Agent Nehoda ale na jeden zápas s Kroměříží pozval zástupce z Holandska a rodák ze Šitbořic na Břeclavsku putoval na testy. V Heraclesu Almelo uspěl, a tak odešel na hostování s dvouletou opcí.

„Doufal jsem, že se něco takového stane. Tohle jsem si vždycky přál. Chtěl jsem se ve fotbale dostat co nejdál a poznat co nejvíce nového,“ rozplýval se tehdy Navrátil v rozhovoru pro idnes.cz. Zájem projevily kromě Heraclesu také kluby jako Karviná, Senica, Zlín nebo Znojmo, volba ale byla více než jasná.

Začátky v Nizozemsku

U nás kromě hraní za Břeclav ve třetí lize musel samozřejmě i pracovat, dělal montéra rozvaděčů v Brně. V Nizozemsku to byl pro něj úplně jiný svět! „V Almelu mě hned vzali na stadion, všichni spoluhráči mě přivítali, všechno mi ukázali,“ pochvaloval si.

Zprvu to však nevypadalo úplně nejlépe. V premiérové sezoně 2012/13 odehrál v barvách Heraclesu Almelo všehovšudy jen čtyři soutěžní zápasy, celkem si na své konto připsal 132 minut. Herního vytížení se mu dostávalo především v rezervním týmu či juniorce, podobný scénář se opakoval.

Během sezony 2013/14 dokonce strávil na hřišti jen 36 minut ve dvou zápasech. Mnohem růžovější statistiky ho zdobily teprve až během ročníku 2014/15, to už měl na pažbě také dva zářezy! Góly se mu podařilo vstřelit během 305 minut v sedmnácti duelech.

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px

Nové číslo magazínu HATTRICK v prodeji od čtvrtka

2016/01

Zavřít
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace