eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Hráčský agent Zíka? Už jsou tři! | Fotbal.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce fotbalového čtení

Hráčský agent Zíka? Už jsou tři!

📁 Aktuálně, Časopis, Časopis - archiv, Domácí fotbal, Fanoušci, Homepage, To nejlepší z HATTRICKU, Topstory 🕔1.1.2018

Pavel Zíka už není zdaleka sám!

UPOUTÁVKA – Celkem osmdesát hráčských agentů, kterým se dnes má správně říkat zprostředkovatelé, z toho devětašedesát fyzických a jedenáct právnických osob, působí nyní v Česku. Dohromady se starají o 1178 fotbalistů. Z toho čtyři z té osmdesátky tvoří jednu rodinu. V agentuře GLOBAL SPORTS, což je osoba právnická, pracují tři hráčští agenti z rodiny Zíků. Otec-zakladatel Pavel a jeho dva synové David a Filip Zíkovi, kteří v listopadu 2017 úspěšně složili zkoušky, a stali se tak plnohodnotnými oficiálními hráčskými agenty.

Tři Zíkové v jedné firmě tím překonali i „klan“ Nehodů v agentuře Nehoda Sport. Tam sice rovněž pracují tři Nehodové – otec a známý československý internacionál Zdeněk a jeho dva synové David a Michal, ovšem licencovaným hráčským agentem je z nich jen ten starší – David Nehoda.

Počítali kompenzace za Lionela

„Ty zkoušky nebyly žádnou formalitou, kromě složení sta tisíc korun a pojištění pro případ škody při výkonu povolání musíte ještě uspět při odborné zkoušce z předpisů FIFA a FAČR, která je v angličtině,“ shodují se David a Filip Zíkovi. „Ale bylo to pro nás přínosné a zajímavé, podle poměrně složitých tabulek FIFA jsme třeba museli vypočítat tréninkové kompenzace hráče jménem Lionel, zřejmě narážka na Messiho, pro jeho mateřský klub, který ho vychoval v mládí,“ vysvětlují sourozenci Zíkovi.

„Oba dva ty testy zvládli výborně, nejlépe, jak to šlo,“ je hrdý na své syny Pavel Zíka.

„Samozřejmě že se v agentuře dělíme o práci. Já jsem to ve fotbale dosud celé řídil, dělal jsem smlouvy a podepisoval je. Teď mohou fotbalové kontrakty podepisovat i moji synové. Jinak já jsem spíš výbušný, rychle se rozčílím, mladší syn Filip, i když si to nechce přiznat, je v tom tak trochu po mně. David je po mamince rozvážnější, klidnější. Naučil se to při své práci v diplomacii. Jinak já jsem opatrnější, mladí by někdy více riskovali, ale to patří k jejich věku. Stejně jako fakt, že umějí lépe komunikovat na sociálních sítích,“ konstatuje s úsměvem Pavel Zíka.

„Když jsme se poprvé setkali s šéfy velkých českých klubů, Sparty, Slavie a Viktorie Plzeň, Adamem Kotalíkem, Martinem Krobem či Adolfem Šádkem, dívali se na nás zprvu spíš jako na protekční synky svého úspěšného otce. Ale pevně věřím, že jsme je během jednání a další vzájemné komunikace a spolupráce přesvědčili, že i my něco dovedeme a že nejsme žádné protežované děti,“ říká David Zíka.

„Při realizaci přestupu Pera-Egila Floa do Slavie seděl Filip vedle agenta hráče, velmi známého Jima Solbakkena. Po skončení jednání se Filip přes rameno podíval na jeho seznam s asi dvaceti skandinávskými jmény hráčů. Když mu u všech vyjmenoval jejich klubovou příslušnost a posty, na nichž hrají, Jim jen obdivně pokyvoval hlavou,“ pochlubí se Pavel Zíka.

„Někdy si ze mě kluci dělají legraci, že jsem chodící fotbalová encyklopedie. Ale mě to opravdu baví a zajímá mě sledovat, kdo kde hraje. Navíc je to má práce. Vzal jsem si na starost mj. Island a Pobaltské země, zatímco David se soustředí mj. na africké a latinskoamerické hráče,“ vysvětluje Filip Zíka.

CELÝ ČLÁNEK O RODINNÉM KLANU HRÁČSKÝCH AGENTŮ ZÍKŮ SI PŘEČTĚTE V NOVÉM ČÍSLE MAGAZÍNU HATTRICK, KTERÉ VYŠLO VE ČTVRTEK 14. PROSINCE 2017.

-red-

(zdroj fotky: archiv)

Sdílejte tento článek
Hattrick_banner_638x100px
Google+
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace